Legacy of Kain: Soul Reaver (PSX) - okladka

Legacy of Kain: Soul Reaver (PSX)

Premiera:
16 sierpnia 1999
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (10)Gram (0)Ukończone (8)Kupię (0)

Opis Legacy of Kain: Soul Reaver (PSX)
Raikiri @ 14:11 03.04.2012
Monika Cezary "Raikiri" Pszemysław

Śr. długość gry: 36h 43min

+ czaswięcej

Legacy of Kain: Soul Reaver jest przygodową grą akcji, w której wcielamy się w postać Raziela - wampira będącego niegdyś jednym z generałów samego Kaina. Już w pierwszych sekundach gry możemy się domyśleć, że piastowanie tego urzędu raczej nie będzie motywem przewodnim, bowiem nasz bohater zostaje strącony przez swojego pana do Jeziora Śmierci. Odrodzony dzięki mocy Starszego Boga, egzystujący między światem materialnym a spektralnym, bohater kierowany żądzą zemsty za wyrządzone krzywdy wyrusza wyrównać rachunki z Kainem.

Miejsce akcji osadzone jest w ponurej, niezwykle mrocznej krainie Nasgoth. Podczas gry protagonista przemieszcza się między dwoma sferami (wspomnianymi wcześniej materialną i spektralną), co ma swoje pozytywne strony - pewne rzeczy niedostępne dla jednego świata, są udostępnione w drugim.

O ile sfera materialna systematycznie odbiera bohaterowi energię, tak zaświaty są miejscem regeneracji, w którym jednak możliwości Raziela ograniczają się tylko do roli obserwatora. Kluczowe walki odbywają się w świecie rzeczywistym, tam też możemy zauważyć różnorodność w walce z oponentami – początkowo heros używa do walki pazurów, przeciwników wrzuca w ogień czy nabija na ostre przedmioty, jednak z upływem czasu jego umiejętności zwiększają się, a także zdobywa legendarny miecz – Soul Reaver.

Legacy of Kain: Soul Reaver jest grą TPP, a zatem głównego protagonistę obserwujemy z kamery zawieszonej za jego plecami. Tytuł oferuje w pełni trójwymiarową, ciekawie stylizowaną oprawę wizualną oraz bardzo dobre udźwiękowienie.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   13:35, 23.01.2013
Dzięki recenzji Aiszy jak i wielu komentarzom postanowiłem w końcu zakupić Soul Reaver'a.
Grałem za młodu i pamiętałem że była to gra, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie a również była dla mnie za trudna... Niewinny

Od początku rozgrywki klimat jest budowany w sposób rewelacyjny. Mroczne udźwiękowienie, ciemne i zniszczone miejsca jak i narracja bohatera. Świetny system walki, który wymaga od nas uników jak i wykorzystywania otoczenia np. pochodnie, włócznie, głazy czy nawet wazy.
Początek jest bardzo obiecujący więc wracam do zabawy Uśmiech
0 kudosmikhail01   @   12:59, 08.07.2013
Jedna z moich ulubionych gier wszech czasów, za klimat, za narracje, za ciekawe postacie.