God of War 2018 (PC) - okladka

God of War 2018 (PC)

Premiera:
14 stycznia 2022
Premiera PL:
14 stycznia 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (1)Ukończone (6)Kupię (4)

Opis God of War 2018 (PC)
Materdea @ 14:11 21.10.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 27h 46min

+ czaswięcej

Mimo że God of War to kontynuacja ostatniej części trylogii, gra przy tytule nie ma kolejnego numerka. Deweloperzy chcą dać nam w ten sposób znać, że to zupełnie nowa opowieść oraz całkiem odmienny sposób prezentacji kolejnych przygód słynnego Kratosa.

Najistotniejszą zmianą w stosunku do oryginalnej trylogii jest fakt, że God of War nie nawiązuje już do mitologii greckiej, ale nordyckiej. Głównym jej bohaterem nadal jest Kratos, z tym że znacznie starszy, posiadający rodzinę. Podczas kolejnych rozdziałów gry obserwujemy jak protagonista brnie przez zupełnie nowe krainy, walczy z napotkanymi przeciwnikami i rozwiązuje zagadki strukturalne. Co ciekawe, co jakiś czas towarzyszy mu też jego syn. W trakcie tego typu misji zmienia się zupełnie sposób rozgrywki, albowiem jest nieco mniej pojedynków, a większy nacisk na historię.

Jak na God of War przystało, najistotniejszym elementem zabawy są potyczki z napotkanymi adwersarzami. Najczęściej mamy do czynienia z rozlicznymi potworami z nordyckiej mitologii, ale okazyjnie stajemy też do walki z bardziej pospolitym wrogiem (np. jakimś rycerzem). Choć starcia są na mniejszą skalę niż poprzednio ze względu na mniej liczne grupy wrogów, są one znacznie bardziej efektowne, a nad Kratosem mamy większą kontrolę. Głównie ze względu na bardziej dopracowany repertuar ciosów oraz kamerę umieszczoną blisko pleców wojownika, a nie, jak to było wcześniej nieco ponad nim.

Produkcja działa na zaawansowanym silniku graficznym, opracowanym przez studio Sony Santa Monica, oferującym fantastyczne otoczenie, płynne animacje oraz mnóstwo efektów specjalnych. Całość uzupełniają charakterystycznie dialogi, sugestywne efekty specjalne oraz budująca klimat muzyka.

Wymagania: Twórcy gry God of War 2018 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z God of War 2018 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosDirian   @   08:01, 10.11.2022
Cytat: shuwar
A ten God of War, to gatunek Soulslike, gdzie walka to wyzwanie? Czy bardziej akcja z fabułą, a walka, to jeden z elementów gry?


Bardziej akcja z fabułą, do tego masz poziomy trudności.
0 kudosBarbarella.   @   08:53, 10.11.2022
No to ja też chcę. Takim mięśniakiem to jeszcze chyba nie byłam. Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   13:14, 10.11.2022
Slashery też mnie raczej szlachtują ale może taki duży przystojniak { wygląda jak Shuwar z brodą Szczęśliwy Cmoka }tak łatwo się nie da nawet jak jego alter ego będę JA. Uśmiech
0 kudosshuwar   @   18:07, 10.11.2022
No to chyba wiem w co teraz pogram :-) Mam trochę obawy, ale to samo miałem z Horizon Zero Down, a okazało się, że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

Może i tym razem będzie podobnie… a w międzyczasie pojawi się najnowsza wersja na PC?
0 kudosLucas-AT   @   18:27, 10.11.2022
God of War z poziomem trudności very hard w pewien sposób zamienia się w soulsy. Podobnie jak w soulsach, każdy błąd jest surowo karany. Ale można grać na normalu i cieszyć się fabułą. Dla mnie najlepszym wyborem był hard. Dawał wyzwanie, ale też nie powodował frustracji.
0 kudosshuwar   @   08:01, 27.11.2022
I po 8h poddałem się. To nie był dobry zakup. Dziwne to, przegadane. Trudno było mi się rozegrać. Gdy już gra nabierała tempa i walka zaczynała mnie pochłaniać... cyk: kolejna przegadana cut scenka. A do tego irytował mnie główny bohater jadący wiecznie po swoim synu Dumny
0 kudosBarbarella.   @   10:46, 27.11.2022
No ja akurat lubię przegadane scenki , przynajmniej mnie w tym czasie Bossowie nie tłuką. Na bachora też chętnie powrzeszczę. Ale jak z poziomem trudności ? Noob da radę ?
1 kudosDirian   @   11:42, 27.11.2022
Cytat: shuwar
I po 8h poddałem się. To nie był dobry zakup. Dziwne to, przegadane. Trudno było mi się rozegrać. Gdy już gra nabierała tempa i walka zaczynała mnie pochłaniać... cyk: kolejna przegadana cut scenka. A do tego irytował mnie główny bohater jadący wiecznie po swoim synu Dumny


Tez odpadłem po paru h z podobnymi odczuciami.
0 kudosBarbarella.   @   11:56, 27.11.2022
Heh . No to widzę że gra w sam raz dla mnie . A jakbym za często dostawała oklep to sprawdziłam że są trainery. Szczęśliwy
0 kudosLucas-AT   @   22:11, 27.11.2022
Jeśli zaczęliście przygodę z serią od tej części to sami sobie poniekąd zaszkodziliście. Bez znajomości poprzednich części nie ma przywiązania do bohatera, zrozumienia ile przeszedł, chęci odkrycia dlaczego wyruszył na Skandynawię i dlaczego jest ścigany przez nordyckich bogów, nie da się wyłapać nawiązań w dialogach (a tych jest naprawdę sporo) i nie ma motywacji by zobaczyć jak syn Kratosa zareaguje na jego przeszłość. Przez to właśnie chciało mi się śledzić fabułę i oglądać scenki. Mimo że gra w teorii rozpoczyna nową historię, znajomość serii jest tu szalenie istotna. Tak, prawda, że Sony wydało tylko tę część na PC, więc też ich wina, jeśli takie opinie się pojawią.
0 kudosBarbarella.   @   22:48, 27.11.2022
A nie napisałbyś Lukas jakiegoś streszczenia , wprowadzenia do tej historii , please. Uśmiech
0 kudosLucas-AT   @   07:30, 28.11.2022
Cytat: Barbarella.
A nie napisałbyś Lukas jakiegoś streszczenia , wprowadzenia do tej historii , please. Uśmiech

Niestety, minęło już sporo lat od kiedy przestałem pisać dla MiastaGier, a w tym celu o wiele lepiej sprawdzą się podsumowania na YouTubie ze scenami z gry. Uśmiech Ale nic nie zastąpi zagrania w poprzednie części.
0 kudosBarbarella.   @   13:54, 28.11.2022
Cytat: Lucas-AT
Ale nic nie zastąpi zagrania w poprzednie części.

Zgadzam się w 100 % . Z reguły staram się zaczynać jakieś serie od początku ale tu niestety jest problem bo jestem pececiarą może nie ortodoksyjną ale zbyt mało jest powodów żeby zmienić się multiplatformówkę { ale zastanawiałam się nad tym }. No i tak dobrze że God Of War jest po polsku bo jak się zainteresowałam Bayonettą to nawet fanowskiego spolszczenia nie ma.
0 kudosprofesjonalista19   @   22:29, 02.01.2023
Cytat: Dirian
Cytat: shuwar
I po 8h poddałem się. To nie był dobry zakup. Dziwne to, przegadane. Trudno było mi się rozegrać. Gdy już gra nabierała tempa i walka zaczynała mnie pochłaniać... cyk: kolejna przegadana cut scenka. A do tego irytował mnie główny bohater jadący wiecznie po swoim synu DumnyTez odpadłem po paru h z podobnymi odczuciami.


Może i to kwestia gustu , a o tych faktycznie się nie dyskutuje to jednak uważam , ze warto dać grze szansę i przetrwać pare pierwszych godzin - im dalej w las tym lepiej, trudniej i bardzo epicko ! GoW mogę porównać do książek Brandona Sandersona - jak się przebrnie przez pierwsze 300 Stron to kolejne niemal 700 pochłania bez reszty ;)
Ale cutscenek i pogadanek się nie uniknie
Dodaj Odpowiedź