Stardew Valley (PC) - okladka

Stardew Valley (PC)

Premiera:
26 lutego 2016
Premiera PL:
26 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Symulacja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (25)Gram (13)Ukończone (3)Kupię (2)

Opis Stardew Valley (PC)
Dirian @ 19:23 06.03.2016
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 93h 40min

+ czaswięcej

Stardew Valley to sandboksowa gra RPG, w której zajmujemy się uprawą i rozbudową farmy.

W produkcji wcielamy się w początkującego farmera, który rozbudowuje swoje gospodarstwo. Początkowo zaczynamy z małym polem uprawnym, by z czasem rozwinąć nasze gospodarstwo w wielką farmę. Naszym zadaniem jest uprawa kolejnych roślin, zbieranie plonów, hodowla zwierząt, wydobywanie miodu z pasieki, łowienie ryb itp. Ponadto konstruujemy kolejne budynki, takie jak stodoły czy silosy na paszę, usprawniające funkcjonowanie gospodarstwa.

Twórcy zaimplementowali do gry także elementy znane z klasycznych RPG-ów. Mamy więc rozwój postaci, bowiem nasz farmer rozwija z czasem kolejne umiejętności, jak łowienie ryb, górnictwo czy rolnictwo, ale nie brakuje także konwersacji z innymi postaciami. Te przeprowadzamy w okolicznej wiosce, zamieszkanej przez kilkadziesiąt rozmaitych NPC-ów. Persony te różnią się charakterem, wykonywanymi zawodami czy celami. Co ciekawe, istnieje tu nawet możliwość zawierania małżeństw czy wychowywania dzieci.

Stardew Valley kryje w sobie ponadto garść tajemnic, takich jak odkrywane z czasem sekrety pozostawiane przez dawno wymarłą cywilizację. Co więcej, zagłębiając się w tajemnicze podziemia możemy natrafić na różne artefakty, strzeżone przez niezbyt przyjaźnie nastawione potwory.

Gra oferuje prostą, ale przyjemną dla oka grafikę, utrzymaną w charakterystycznym, pikselowym stylu. Produkcja posiada tryb single player, gdzie przy każdym rozpoczęciu rozgrywki otrzymujemy losowo generowany teren, ale także kooperację, dla maksymalnie 4 osób.

Screeny z Stardew Valley (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   14:24, 28.12.2017
Świetna, prosta a zarazem złożona produkcja. Idealna na relaks i jako odskocznia od tytułów AAA.
0 kudosshuwar   @   18:46, 28.12.2017
No gra bije rekordy popularności. Grunt to dobry pomysł.
0 kudosGuilder   @   09:14, 29.12.2017
Widziałem tę grę u kolegi. Bardzo fajna na takie wyciszenie, jak się ma te pół godzinki i nie bardzo jest sens się w coś fabularnego zagłębiać.