God of War 2018

ObserwujMam (39)Gram (9)Ukończone (33)Kupię (13)

God of War 2018 - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:20 kwietnia 2018
Premiera polska:20 kwietnia 2018
Producent:Sony Interactive Entertai...
Wydawca:Sony Interactive Entertai...
Dystrybutor:Sony Computer Entertainme...
Gatunek:Akcja

Fabuła

Pierwsze siedem odsłon cyklu God of War toczyło się w świecie opracowanym na podstawie greckiej mitologii. Tym razem deweloperzy postanowili jednak odejść od tamtejszych klimatów, na rzecz bardziej surowej mitologii nordyckiej. Akcja gry toczy się jednak jeszcze przed pojawieniem się w Midgardzie (Ziemi) słynnych wikingów.

Podczas przechodzenia wątku fabularnego mamy dostęp do sześciu z dziewięciu krain nordyckiej mitologii. Są wśród nich:

  • Midgard - ziemia, czyli miejsce, w którym toczy się większość gry;
  • Alfheim - dom elfów, zarówno mrocznych, jak i światła;
  • Helheim - świat umarłych;
  • Jötunheim - kraina gigantów;
  • Niflheim - kraina mgły;
  • Muspelheim - kraina ognia.

Dostęp do trzech pozostałych krain, Asgardu, Vanaheimu oraz Svartalfheimu jest zablokowany, a odpowiedzialny za to jest przywódca nordyckich bogów, Odin. Podróżowanie pomiędzy wszystkimi krainami jest możliwe dzięki mitycznemu drzewu, Yggdrasil, łączącemu je w całość.

Głównym bohaterem God of War od zawsze był Kratos, nie inaczej jest tym razem. Aby było ciekawiej, podróżuje z nim jego syn, Atreus. Wspólnie chcą oni dotrzeć w najwyższe miejsce wszystkich dziewięciu krain, aby wysypać popioły zmarłej żony Kratosa, a matki Atreusa, Faye.

Podróż bohaterów rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach, jakie mogliśmy oglądać w odsłonach wcześniejszych. Dwójka opuszcza swój dom, a w trakcie pełnej niebezpieczeństw wędrówki spotyka m.in. przyjaznego Węża Świata, Jörmungandra, oraz dwójkę krasnoludów, odpowiedzialnych za stworzenie naprawdę wyjątkowego oręża. Z pomocą wszystkich brną do celu, stawiając czoła niebezpieczeństwom...Tryby rozgrywki

God of War to produkcja przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Na potrzeby gry deweloperzy opracowali rozbudowany wątek fabularny, mogący pochłonąć nawet kilkadziesiąt godzin wolnego czasu.

Co istotne, po przebrnięciu przez całą opowieść, nie musimy odkładać przygód Kratosa i jego syna na półkę. Zabawa nadal jest możliwa za sprawą misji pobocznych, znajdziek, a także dwóch wyjątkowych krain: Niflheimu oraz Muspelheimu, które stanowią świetne miejsce do szlifowania umiejętności oraz zdobywania ekwipunku.

God of War to również kilka różnych poziomów trudności, opracowanych przy współpracy z osobą odpowiedzialną za system walki w cyklu Dark Souls. Ten najbardziej wymagający stanowi dla gracza naprawdę spore wyzwanie.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 145 razy   ●   zmienił(a): 216532 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoswojteklog   @   20:27, 08.11.2019
Witam, mam pytanko. Czy mozna wrocic do Alfheim po zakonczeniu fabuly po skrzynie norn? Mam z tym problem, obawiam sie ze wejscie do srodka jest zablokowane, tez tak macie?
1 kudosbigboy177   @   21:29, 08.11.2019
Hmmm, wydaje mi się, że można wrócić... skorzystaj w tym celu z "piaskownicy" - jak za pierwszym razem.