Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

Odredakcyjny poradnik na temat tego, jakie gry warto kupić na nadchodzące święta.

Wchodzimy właśnie w zakupowy okres przed świętami, dlatego postanowiliśmy przygotować dla was prezentownik growy. Propozycje podzieliliśmy na gatunki uwzględniając osobno gry dla dzieci oraz przeznaczone bardziej dla koneserów tytuły indie. Zaczynamy!

.:: Proponowane gry akcji

Red Dead Redemption IIPC, PS4, XONE

Co prawda na konsole tytuł pojawił się rok temu, ale pecetowcy dopiero od niedawna mają okazję ograć ten wspaniały tytuł.

Wcielamy się w nim w postać Arhura Morgana, który pełni rolę zastępcy i prawej ręki przywódcy gangu. To właśnie na jego - i jego szefa - barkach spoczywa odpowiedzialność za dość liczny skład osobowy szajki. Oprócz tego nierzadko przychodzi nam podejmować trudne decyzje moralne, wybierając między lojalnością, a własnymi przekonaniami. Ogromny świat, multum aktywności oraz świetna fabuła sprawiają, że po raz kolejny Rockstar Games wyznacza standardy sandboxów AAA.

Akcja Red Dead Redemption II osadzona jest w otwartym świecie o rozmiarze porównywalnym do San Andreas z Grand Theft Auto V.  Terytorium, w którym się poruszamy, jest zróżnicowane nie tylko pod względem krajobrazów, lecz również pogody (deszczowo/słonecznie/pochmurnie etc.) ale również i flory oraz fauny. W RDR II znajdziemy zarówno pustynne prerie typowe do wypasania bydła, jak również bagna z aligatorami pochowanymi po niewielkich jeziorach, purpurowe zachody słońca, brudne od błota i deszczówki ulice miasta oraz lasy.

Idąc śladem wytyczonym przez GTA Online, również Red Dead Redmeption II otrzymało po premierze osobny tryb wieloosobowy. Nazywa się RDR Online i - na identycznych zasadach - wrzuca graczy do jednego świata, oferując im możliwość dobierania się w gangi, organizowania napadów, wykonywania misji itd.

Darksiders GenesisPC, PS4, SWITCH, XONE

Kolejna pozycja jest absolutną nowością. Darksiders Genesis to spin-off serii Darksiders opowiadającej o biblijnych Jeźdźcach Apokalipsy. Za projekt odpowiada studio Airship Syndicate mające na swoim koncie udane cRPG Battle Chasers: Nightwar.

Rozgrywka w Darksiders Genesis nadal przypomina główne odsłony cyklu, ale kompletnie zmienia perspektywę. Zamiast obserwować akcję zza pleców bohatera, co było cechą charakterystyczną slasherów (jak np. Devil May Cry 5), całości przyglądamy się z z lotu ptaka niczym w Diablo (rzut izometryczny kamery), choć wciąż nie brakuje elementów platformowych.

Do walki staniemy sami lub w dwuosobowej kooperacji, kierując poczynaniami wcześniej wspomnianych Jeźdźców. W przypadku zabawy w pojedynkę możemy dowolnie przełączać się między Wojną, a Waśnią (drugim protagonistą). Podobnie jak w popularnych ostatnio metroidvaniach nie raz cofniemy się do zbadanych już lokacji w celu odkrycia nowych sekretów posiadając nowe umiejętności, które pozwolą na odblokowanie niedostępnych przejść.

Call of Duty Modern WarfarePC, PS4, XONE

Najnowsza odsłona marki Call of Duty cieszy się ogromną popularnością i z pewnością stanowi doskonały prezent dla entuzjastów dynamicznych strzelanek.

Fabuła skupia się na konflikcie w fikcyjnym Urzykistanie, gdzie powstał śmiercionośny gaz, którego użycie może być przyczyną III wojny światowej. Wcielamy się w trójkę bohaterów oraz wykonujemy misje w różnych zakątkach świata, starając się zapobiec katastrofie.

Oprócz kampanii czeka oczywiście tryb sieciowy oferujący zarówno znane tryby, jak i zupełnie nowy - Ground War przypominający Conquest z serii Battlefield.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.