Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

.:: Proponowane gry indie

Children of MortaPC, PS4, XONE, SWITCH

Na pierwszy ogień małych produkcji idzie mix gry akcji, roguelike oraz RPG, który cieszy się naprawdę ogromną popularnością.

W Children of Morta wcielamy się w różnych przedstawicieli rodu Bergsonów. Rodzina ta od wieków strzeże tytułowej góry Morta i jej okolic. W jej sercu znajduje się strumień życia, który niestety został skażony, w efekcie czego w okolicy zaczęły grasować rozmaite demony, pożerające mieszkańców i zmieniające ich na swój wizerunek. Naszym zadaniem jest odnalezienie tajemniczych nasion życia i tym samym oczyszczenie życiodajnego strumienia.

W tym celu, jako kolejni Bergsonowie, ruszamy na pełną niebezpieczeństw wyprawę. W okolicy, pogrążonej przez złowrogie demony czekają na nas liczne i rozbudowane questy, ale też cała masa kolejnych starć, przyszykowanych na wzór klasycznych gier hack'n'slash. Każdą postać możemy rozwijać, wyposażając ją w coraz to lepszy sprzęt czy poprawiając jej umiejętności, co jest z kolei nawiązaniem do gatunku RPG.

Crossroads InnPC

Symulator prowadzenia karczmy spod szyldu polskiego studia Kraken Unleashed. Co prawda na premierę gra była mocno zabugowana i nękało ją wiele problemów technicznych, ale obecnie to doskonały tytuł na relaksujące, zimowe wieczory przy grzanym winie. Do naszej dyspozycji oddano kampanię oraz sandbox pozwalający pominąć fabułę gry i skupić się na naszym dobytku.

Tytuł charakteryzuje się rozbudowanymi opcjami, jak osobowość naszych pracowników, profilowanie wyglądu tawerny czy menu pod dany typ gości czy nawet wpływ jakości pieca na przygotowywane dania. Te ostatnie twórcy opracowali we współpracy z mistrzami kuchni z całego świata, oferując ogrom przepisów do zdobycia. Oprócz zarządzania biznesem możemy wysyłać pracowników, aby odblokowali nowe meble, potrawy itd.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.