Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

STAR WARS Jedi: Upadły ZakonPC, PS4, XONE

Doskonała zabawa dla fanów Gwiezdnych Wojen z perspektywy TPP. Wcielamy się w młodego Jedi, który umknął czystce dokonanej podczas trzeciej części filmowej sagi. Naszym zadaniem jest odbudowanie zakonu oraz rozwój swojego bohatera by stanąć przeciw Sithom.

STAR WARS Jedi: Upadły Zakon skupia się na pojedynkach, wymagając strategii, refleksu, a także obserwacji słabych punktów przeciwnika. Studio Respawn Entertainment na potrzeby swojego dzieła opracowało całkiem rozbudowany system walki mieczem świetlnym, a ponadto oddało w nasze ręce moc - pozyskiwane przez głównego bohatera zdolności pozwalają mu np. przyciągać lub odpychać przedmioty z otoczenia.

STAR WARS Jedi: Upadły Zakon to jedna z najlepszych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen od lat. Zapaleńcy bez problemu odnajdą w niej liczne smaczki odwołujące się do sagi filmów.

ControlPC, PS4, XONE

Control to nowe dzieło studia Remedy, dzięki któremu mogliśmy ograć między innymi wyśmienite Alan Wake oraz Max Payne. Deweloperzy wracają i ponownie chcą nas zaskoczyć.

W Control wcielamy się w młodą dziewczynę, która trafia do biurowca potężnej korporacji, aby załatwić dość prozaiczną sprawę. Sytuacja szybko się jednak komplikuje, a kobieta w rezultacie otrzymuje broń i musi walczyć z dziwnymi tworami zwanymi Sykiem.

Cechą charakterystyczną projektu jest nacisk na destrukcję otoczenia, którą wzmagają zdolności głównej bohaterki, potrafiącej manipulować różnymi obiektami. Jeśli ktoś lubi nietypowe historie i dużo strzelania, powinien być usatysfakcjonowany.

RAGE 2PC, PS4, XONE

Wydany w 2016 roku DOOM cechował niesamowity system strzelania. Ten sam postanowiono wykorzystać w kontynuacji serii RAGE. Dzięki temu w RAGE 2 strzelanie jest niesamowicie satysfakcjonujące, a to, że główny bohater posiada przy okazji różne specjalne umiejętności, tylko podkręca poziom adrenaliny.

RAGE 2 nie jest tytułem, w którym pierwsze skrzypce odgrywa fabuła, choć taką tu oczywiście znajdziecie. Najważniejsze jest tu eliminowanie oponentów, gromadzenie nowych środków perswazji i ubijanie kolejnych rzesz mutantów. Tyle dobrze, że sianie spustoszenia jest tu wręcz uzależniające.

RAGE 2 to także sporych rozmiarów otwarty świat, po którym poruszamy się albo na piechotę albo za sprawą jednego z dostępnych pojazdów. Co ważne, maszyny da się do pewnego stopnia modyfikować.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.