Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

Sekiro: Shadows Die TwicePC, PS4, XONE

Sekiro: Shadows Die Twice to ostatnie dzieło studia From Software, odpowiedzialnego za serię Dark Souls oraz grę Bloodborne. Także i w przypadku Sekiro: Shadows Die Twice nastawcie się na mocno podkręcony poziom trudności oraz godziny nauki, aby opanować system walki.

W Sekiro: Shadows Die Twice wcielamy się w wojownika ninja, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, której celem jest uratowanie 10-letniego arystokraty, porwanego przez samuraja z klanu Ashina. My, jako jego ochroniarz, niestety nie podołaliśmy powierzonemu zadaniu.

Akcja Sekiro: Shadows Die Twice toczy się w XVI-wiecznej Japonii, ale widać tu akcenty nie mistyczne i paranormalne. Dla przykładu, główny bohater posiada mechaniczną dłoń, która nie dość, że ma moce specjalne, to jest w stanie m.in. działać jak hak umożliwiający nam przeskakiwanie ponad przepaściami.

Sekiro: Shadows Die Twice to najtrudniejsza gra studia From Software. Podarujcie ją wyłącznie graczom o anielskiej cierpliwości, albo kupcie sobie pod tym samym warunkiem.

Metro ExodusPC, PS4, XONE

Metro Exodus to ostatnia część słynnego cyklu Metro. Tym, co wyróżnia ją od pozostałych jest fakt, iż akcja nie ogranicza się już do Moskwy oraz tuneli pod nią. Wreszcie możemy, z grupą Spartan, wyjść na powierzchnię.

W Metro Exodus ponownie wcielamy się w Artema, a środowisko, po którym się poruszamy w znacznej mierze zmienia sposób, w jaki przebiega rozgrywka. Poziomy są bardziej otwarte i do pewnego stopnia samodzielnie możemy zdecydować jak podejść do napotkanych problemów.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, mamy do czynienia ze strzelanką, w której duży nacisk położono na opowieść oraz eksplorację świata. Wirtualne środowisko jest tutaj samo w sobie bohaterem, zmieniając się w miarę postępów wątku fabularnego.

Metro Exodus to jedna z najładniejszych gier bieżącej generacji. Piękno jej świata docenią najbardziej posiadacze potężnych blaszaków, ale także właściciele konsol będą zadowoleni.

Pokemon Sword & ShieldSWITCH

Oba tytuły to pierwsze pełnoprawne Pokemony wydane na najnowszą maszynkę Nintendo. W grze wcielamy się w początkującego trenera Pokemonów, który rozpoczyna z jednym stworkiem i następnie łapie kolejne, biorąc udział w pojedynkach.

Zabawa polega na eksploracji świata, łapaniu nowych Pokemonów i braniu udziału w turowych starciach z przeciwnikami. Akcja ma miejsce w kolorowym regionie Galar, oferującym rozmaite atrakcje i różnorodne tereny do eksploracji. Po krótkiej nieobecności w Pokemon Sun oraz Pokemon Moon wracają Pokegymy, w których znajdziemy nietypowe wyzwania oraz specjalnych trenerów.

Należy dodać, że zgodnie z tradycją, wersje różnią się detalami, w tym przypadku pokemonami, a także liderami, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.