Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

Death StrandingPS4

Death Stranding podzieliło zarówno graczy, ja i recenzentów. Nowe dzieło słynnego Hideo Kojimy przez wielu nazywane jest symulatorem kuriera, ale równie liczna grupa uważa, że to wspaniała alegoria życia.

Jak będzie w Waszym przypadku? Ciężko nam prognozować. Pewne jest natomiast, że Death Stranding to jedna z najbardziej unikatowych gier ostatnich lat. Jej walory artystyczne są niepodważalne. Fabularnie też potrafi pochłonąć bez reszty. Musicie natomiast pamiętać o tym, że Hideo Kojima lubi kontrowersyjne rozwiązania i takowych tu nie brakuje.

Jeśli chodzi o scenariusz, ciężko cokolwiek napisać bez zdradzania zbyt wiele. W skrócie, ziemia została zniszczona przez jakieś dziwne istoty oraz niespotykane zjawiska atmosferyczne. Jedyną nadzieją ocalałych jest współpraca, a do tego konieczne jest nawiązanie kontaktu. Właśnie za tymże zadaniem stoi bohater.

MediEvil RemakePS4

Co powiecie na jakąś przyjemną platformówkę? Przecież nie zawsze trzeba bronić ziemi przed groźnymi kosmitami, tudzież pandemią wirusa. Czasem można wcielić się w jakiegoś kościotrupa i po prostu brnąć przed siebie.

MediEvil Remake to bardzo udana platformówka, która powinna być w stanie odstresować każdego wymęczonego codziennymi obowiązkami gracza. Dajcie projektowi szansę, a jestem pewny, że będziecie zadowoleni.

MediEvil Remake to także wyśmienity prezent dla nieco młodszych graczy. Stylistyka oraz założenia sprawiają, że nie ma tu litrów krwi oraz latających członków.

Borderlands 3PC, PS4, XONE

Na nowe dzieło studia Gearbox Software czekaliśmy wiele lat. Deweloperzy się nie spieszyli i trzeba przyznać, że dobrze spożytkowali czas i budżet, jakie otrzymali od wydawcy.

W Borderlands 3 wcielamy się w jednego z czterech dostępnych łowców skarbów, by następnie przemierzać pełny niebezpieczeństw świat i wykonywać rozmaite zadania. Naszym ostatecznym celem jest eliminacja bliźniaków, którzy postawili sobie za cel ogłupienie i zindoktrynowanie całych pustkowi.

Jak w przypadku poprzednich odsłon, Borderlands 3 stawia na szybkie i dynamiczne starcia z przeciwnikami, tryb współpracy oraz komiksową oprawę wizualną, idealnie pasującą do tego, co widzimy na ekranie. Warto też podkreślić, że kluczową rolę odgrywa mocno zakręcony i mroczny humor - cecha charakterystyczna serii.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.