Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

.:: Proponowane gry sportowe

FIFA 20PC, PS4, SWITCH, XONE

Nie ma chyba prezentownika bez najpopularniejszej gry sportowej na świecie. Wiadomo, że to doskonały prezent dla każdego fana piłki kopanej.

W tym roku włodarze z Electronic Arts postanowili dokonać małej rewolucji i połączyli tradycyjną FIFĘ z ulicznym spin-offem. Oprócz klasycznych spotkań możemy teraz rozegrać mecze poza stadionami w nietypowych miejscówkach takich, jak przejście podziemie czy dach wieżowca. Twórcy udostępnili parę trybów dla nowej formy zabawy, a są to: mecze 3v3 Rush (bez bramkarzy), 4v4, 4v4 Rush (bez bramkarzy), 5v5 i Professional Futsa.

W przypadku tradycyjnej części gry skupiono się na poprawkach sztucznej inteligencji oraz ulepszeniu mechaniki związanej z trikami. Zmiany dotknęły też samych piłkarzy. Strzelają oni na bramkę celniej niż w poprzedniej odsłonie, a sterowany przez gracza bramkarz porusza się odrobinę wolniej.

eFootball PES 2020PC, PS4, XONE

W prezentowniku nie zabrakło miejsca dla niesłabnącej konkurencji FIFY od Konami. Podobnie jak powyżej nie mogło zabraknąć tego tytułu na naszej liście.

eFootball PES 2020 przynosi ze sobą usprawniony gameplay - twórcy dopracowali grę bramkarzy, usprawnili podania, które stały się jeszcze bardziej kluczowe - musimy poświęcić więcej uwagi na zagranie celnej piłki. Pojawiają się także uderzenia z pierwszej piłki, usprawniony drybling, nowe sztuczki czy możliwości taktyczne.

W trybach gry usprawniono m.in. system transferów, który ma być bliższy realnemu. Nowością jest także świeży tryb Matchday, w którym zmagamy się z innymi graczami i walczymy o miejsce w wielkim finale.

GRIDPC, PS4, XONE

GRID to kolejna odsłona słynnej serii gier wyścigowych, tworzona i publikowana przez firmę Codemasters. Choć nie do końca spełniła ona pokładane w niej nadzieje, trzeba przyznać, że potrafi sprawić satysfakcję, szczególnie jeśli cenicie sobie bardziej zręcznościowe podejście do tematu wyścigów.

GRID nie jest symulatorem samochodowym - bądźcie tego świadomi. To gra, w której postawiono na szybkie i efektowne przejazdy, przyprawione klimatem festiwalu. Nie wszystkim się to będzie podobać, ale jeśli chcecie obdarować fana typowych zręcznościówek, nic lepszego nie znajdziecie.

Nowe dzieło Codemasters oferuje oczywiście zarówno potyczki dla jednego, jak i wielu graczy, więc dla każdego coś dobrego.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.