Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

.:: Proponowane gry dla dzieci

Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal MenhirPC, PS4, SWITCH, XONE

Na pierwszy rzut kolorowa, wydana w listopadzie platformówka, w której wcielamy się w dwójkę tytułowych bohaterów.

Fabuła kręci się wokół kryształu Menhir należącego do księżnej Thule o imieniu Avina Gandir. Prosi ona o bezpieczeństwo dla artefaktu przed nadchodzącym zagrożeniem. Asterix i Obelix wyruszają zatem w podróż pełną niebezpieczeństw przy okazji stopniowo odkrywając moc kamienia.

Grając w pojedynkę lub w kooperacji przemierzamy różnorodne krainy unikając pułapek, przeszkód oraz walcząc z różnorodnymi przeciwnikami. Nie zabrakło ukrytych miejsc kryjących przedmioty czy inne znajdźki. W zabawie pomaga nam Menhir posiadający magiczne właściwości. Za jego pomocą możemy np. przyciągać obiekty lub zamrażać elementy otoczenia oraz przeciwników.

Jumanji: Gra WideoPC, PS4, SWITCH, XONE

Na pewno wasze dzieciaki oglądały ostatnią i chcą obejrzeć najnowszą odsłonę filmu Jumanji. Prezentowana gra to jej adaptacja na potrzeby konsol i PC, trzymająca się wiernie wydarzeń z ekranu.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy TPP, a naszym zadaniem jest dosłownie pokonanie gry, by nasi bohaterowie mogli powrócić do prawdziwego świata. Aby tego dokonać należy poradzić sobie z przeciwnikami, zagadkami oraz licznymi elementami zręcznościowymi.

Grafika charakteryzuje się kolorową, bajkową stylistyką, ale bez problemu można rozpoznać aktorów filmu. Tytuł można przejść w pojedynkę, ale naprawdę rozwija skrzydła w trybie kooperacji.

The Sims 4: UniwersytetPC

The Sims 4: Uniwersystet to najnowszy dodatek do The Sims 4, w którym nasi simowie mogą zdobywać edukację.

Dodatek skupia się na studenckim życiu. Simowie zamieszkują w akademiku lub stancji, gdzie przeżyją niejedną imprezę. Będziemy mogli wybrać jeden z dwóch uniwersytetów, a następnie jeden z kierunków - biologia, informatyka, historia sztuki czy... łotrostwo.

W trakcie zabawy w dodatku Uniwersytet będziemy musieli uczęszczać na wykłady, pisać prace semestralne i wygłaszać prezentacje. Oczywiście chodzenie na zajęcia (lub ich lekceważenie) wpłynie na końcowe oceny. Im więcej czasu poświęcimy na naukę, tym lepiej potoczy się dalsza kariera.

I tak oto dobrnęliśmy do końca zestawienia. Aby nie przeciągać przesadnie pominąłem takie tytuły, jak Need For Speed: Heat, Transport Fever 2 czy parę innych, więc na pewno zabrakło paru produkcji, które i według was zasługują by się w nim znaleźć. Nie zapomnijcie napisać w komentarzach jakie gry Wy kupujecie swoim bliskim... Wesołych Świąt!

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.