Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

.:: Proponowane gry RPG i przygodowe

GreedfallPC, PS4, XONE

Greedfall to najnowsze RPG studia Spiders, które w ostatnim czasie serwuje nam sporo przedstawicieli tego gatunku. Co istotne, za każdym razem dostajemy dzieło lepsze od poprzedniego, a Greedfall to najlepsza gra jaką deweloper opracował.

W przypadku Greedfall wcielamy się w młodego mężczyznę, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby odnaleźć lekarstwo na morderczą chorobę. Szybko okazuje się, że sytuacja jest mocno skomplikowana, odszukanie remedium nie będzie niestety łatwe.

Jak na RPG przystało, na potrzeby Greedfall deweloperzy przygotowali kilka klas postaci, zmieniających sposób w jaki pozbywamy się przeciwników. Jest też mnóstwo opcji dyplomatycznych oraz umiejętności aktywnych i pasywnych, wpływających na przebieg zabawy.

Greedfall nie jest może najpiękniejszą grą mijającego roku, ale jest zdecydowanie jedną z ciekawszych. Dla fanów RPG pozycja warta uwagi.

The Outer WorldsPC, PS4, XONE, SWITCH

The Outer Worlds to nowy projekt mistrzów gatunku RPG - Obsidian Entertainment. Jak wynika z naszej recenzji, pod względem fabularnym The Outer Worlds jest bezkonkurencyjne, a jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki mocno przypomina Fallout: New Vegas.

Decydując się na zakup The Outer Worlds wiedzcie, że to nie shooter (mimo widoku FPP), ale gra RPG, w której kluczowa jest fabuła oraz postaci. Z tego względu na początku zabawy kreujemy całkiem nowego bohatera, a następnie wychodzimy ze statku kosmicznego, na pokładzie którego przebywaliśmy w stanie hibernacji.

Akcja The Outer Worlds toczy się na krawędziach galaktyki, w kolonii zwanej Halcyon. Życie w niej przebiega względnie spokojnie, ale niestety w umysłach mieszkańców nagle rodzi się spisek, który może doprowadzić do destrukcji kolonii. Naszym zadaniem jest zapobieżenie temu wydarzeniu.

Jak na Obsidian Entertainment przystało, opowieść w The Outer Worlds jest nieliniowa i kończy się na kilka różnych sposobów. Do finału brniemy wybraną ścieżką, podziwiając całkiem unikatową oprawę wizualną, charakterystyczną ze względu na stylistykę.

A Plague Tale: InnocencePC, PS4, XONE

A Plague Tale: Innocence to jedna z najbardziej klimatycznych gier przygodowych ostatnich lat. Jej akcja przenosi nas do 1349 roku, kiedy to Europa została praktycznie całkowicie wyniszczona przez epidemię Dżumy.

W trakcie zabawy wcielamy się w dziewczynę o imieniu Amicia. Wraz ze swoim młodszym bratem, Hugo, musi ona znaleźć matkę w wyniszczonym przez Czarną Śmierć francuskim mieście. Zadanie z pozoru banalne, staje się prawdziwym horrorem ze względu na okoliczności.

Mimo że w A Plague Tale: Innocence największy nacisk położono na narrację oraz postaci, główna bohaterka - gdy zachodzi taka potrzeba - potrafi się bronić, walcząc z napotkanymi agresorami. Starcia nie są tu jednak na porządku dziennym, a służą budowaniu atmosfery.

A Plague Tale: Innocence oferuje świetnie wykonaną mroczną oprawę audio-wizualną, podbudowującą klimat przedsięwzięcia.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.