Prezentownik 2019, czyli jakie gry warto kupić na prezent


Kawira @ 15:13 12.12.2019
Maciej "Kawira" Domański

.:: Proponowane gry strategiczne

Planet ZooPC

Planet Zoo to jeszcze ciepły symulator prowadzenia ogrodu zoologicznego od studia Frontier Developments, odpowiedzialnego m.in. za świetne Planet Coaster.

Rozgrywka polega na prowadzeniu własnego zoo lub wypełnianiu szeregu scenariuszy. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie parku, a następnie utrzymanie go w ryzach. Konieczne jest dbanie o zwierzaki, poprzez zaspokajanie ich potrzeb, czyli zapewnienie im o odpowiedniej karmy, czy nawet stosownego ukształtowania terenu - tak by zwierzaki czuły się niczym w naturalnym środowisku.

Wyznacznikiem sukcesu jest oczywiście liczba zadowolonych ludzi odwiedzających nasze dzieło. O wszelkie atrakcje dbamy bowiem po to, by przyciągały do siebie jak najszersze grono odbiorców.

Anno 1800PC

Wiem, wiem, Anno 1800 wyszło już w kwietniu, ale chyba wszyscy się zgodzą, że to jedna z najciekawszych premier strategicznych tego roku i jeśli jeszcze ktoś nie nabył swojej kopii, to macie doskonałą okazję pomóc mu nadrobić ten błąd.

Rozgrywka w Anno 1800 skupia się na zarządzaniu miastem. Są też proste elementy dyplomacji. Jako burmistrz niewielkiej osady i grupki mieszkańców w pierwszej kolejności musimy dokładnie rozplanować układ budynków, by zachodzące procesy były jak najbardziej płynne, później zaś stawiać czoła takim dylematom, jak m.in. wysokość podatków.

Podobnie jak w poprzednich częściach, również w tej należy dbać o dwa podstawowe czynniki: szczęście mieszkańców oraz stały przypływ wymaganych surowców do ekspansji i funkcjonowania metropolii. Bardzo często jedno idzie w parze z drugim, a wraz z rozbudową osady potrzeby stają się coraz trudniejsze do sprostania. Braki można uzupełnić handlując z innymi frakcjami, ale nie raz przyjdzie też walczyć z nimi w brutalnej wojnie ekonomicznej.

Total War: Three KingdomsPC

Kolejna odsłona serii Total War to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów cyklu, ale również dla osób lubujących się w strategiach czasu rzeczywistego. 

Akcja Total War: Three Kingdoms rozpoczyna się w 190 roku naszej ery, w Chinach. Tytuł opowiada historię Donga Zhuo, chińskiego przywódcy, który dysponował tak dużym autorytetem, że kontrolował samego cesarza i jego dwór. Naprzeciwko niego staje trójka bohaterów, którzy tworzą bractwo - celem jest obalenie tyranii Zhuo.

Rozgrywka nie odbiega od poprzednich odsłon serii. Twórcy przygotowali rozległą kampanię, w trakcie której poruszamy się po mapie w systemie turowym. Gdy dochodzi do starć, akcja dzieje się w czasie rzeczywistym, choć możemy zastosować aktywną pauzę. W trakcie bitew ścierają się ze sobą tysiące jednostek.

Total War: Three Kingdoms dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy komputerów.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:27, 18.12.2019
Zabrakło mi tu chyba największego zaskoczenia roku: Disco Elysium. Sam bym chętnie przytulił kopię, chyba nawet chętniej niż takiego RDR-a.
0 kudosgajda1000   @   15:23, 18.12.2019
Oczywiście, że Star Wars- Jedi: Fallen Order.
0 kudosTheCerbis   @   16:52, 18.12.2019
Właśnie... Są wszystkie wielkie tytuły, parę mniejszych, a genialnego Disco Elysium brak.
0 kudoslogan23   @   06:22, 26.12.2019
Mnie The outer world intryguje.