Sunset Overdrive (XBOXONE) - okladka

Sunset Overdrive (XBOXONE)

Premiera:
28 października 2014
Premiera PL:
31 października 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Sunset Overdrive (XBOXONE)
DevMat @ 11:03 11.06.2013
Mateusz "DevMat" Kulesa

Śr. długość gry: 12h 30min

+ czaswięcej

Sunset Overdrive to produkcja łącząca w sobie elementy gry akcji, zręcznościówki oraz platformówki. Za jej wykonanie odpowiada studio Insomniac Games, znane do tej pory dzięki serii Ratchet & Clank.

Głównym bohaterem jest młody chłopiec, który znalazł się w mieście opanowanym przez potwory. Jednak nie jest to dla niego koniec świata, posiada on bowiem zdolności bardzo szybkiego poruszania, a grawitacja nie stanowi dla niego problemu. Łącząc te umiejętności wyrusza do walki z mutantami.

Mechanika stawia na szybką i żywiołową akcję. Mamy bowiem do dyspozycji całe otwarte miasto i możemy skakać dowoli po ścianach, dachach czy ulicach. Podczas wykonywania tych trików eliminujemy kolejne zastępy nieprzyjaciół. Nie zabrakło także charakterystycznego dla tego dewelopera humoru. W arsenale dostępnych broi znalazły się m.in. karabiny na płyty wiolonczelowe czy dopalacze do broni siejące straszne zniszczenia.

Oprawa graficzna została przestawiona w komiksowej formie. Twórcy ponadto zdecydowali się na tryb kooperacji, gdzie w gronie znajomych pobiegamy i wybijemy kolejnych wrogów.


Wkład w encyklopedię mieli:   gaco,
Screeny z Sunset Overdrive (XBOXONE)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   18:22, 11.05.2016
Dopiero kilka godzin za mną, a już mogę powiedzieć, że Sunset Overdrive to takie dobrze zrobione inFamous wymieszane z Saints Row. W tym pierwszym resztki powagi niszczyły "ziomalskie" wstawki i tragiczny wręcz dubbing, a SO nawet nie próbuje być poważne, jak Saints Row. I jest to jak najbardziej pozytyw! Na pierwszy rzut oka gra sprawia nieco infantylne wrażenie (zwłaszcza dla takiego zgreda), ale po chwili okazuje się, że dialogi są nawet fajne, humor pasuje, nic nie ugrzeczniono, a dubbing daje radę. Ponoć w tłumaczeniu przepadło wiele subtelności, ale mimo wszystkich wolę spolonizowane, zwariowane SO, niż silącego się na powagę Killzone'a lub inFamous.

Ponoć gra w późniejszej fazie staje się dość schematyczna, ale póki co upajam się ferią barw (więcej takich gier!!!), znakomitymi efektami cząsteczkowymi i dynamiką poruszania się - przy bohaterze SO Cole z inFamous to sztywniak. Polecam, tym bardziej, że w kwietniu było za darmo w Games with Gold.

EDIT: SO ukończone. Wbrew moim wcześniejszym obawom schematyczne są tu tylko znajdźki - cała reszta to zwariowane misje, które do końca potrafią zaskoczyć, ba - nawet sam finał wyśmiewa wiele gier. I choć dzieło INSOMNIAC w polskiej wersji językowej cierpi na wiele czerstwych, przestarzałych żartów, i tak stanowi powiew świeżości w grach. Polecam!