Quantum Break (Xbox One) - okladka

Quantum Break (Xbox One)

Premiera:
05 kwietnia 2016
Premiera PL:
05 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (6)Kupię (3)

Opis Quantum Break (Xbox One)
bat2008kam @ 09:05 22.05.2013
Bartek "bat2008kam" Michałowski

Śr. długość gry: 12h 0min

+ czaswięcej

Quantum Break to całkowicie nowa marka, wykreowana przez fińskie studio Remedy Entertainment, w przeszłości odpowiedzialne za takie hity, jak Max Payne czy Alan Wake.

Fabuła kręci się wokół postaci tajemniczej dziewczynki, obdarzonej paranormalnymi zdolnościami. Za historię i odpowiednio głęboki klimat produkcji odpowiada pisarz i dyrektor kreatywny Remedy - Sam Lake. Scenariusz przenosi nas w okolice Riverport University, fikcyjnego uniwersytetu, znajdującego się w północnowschodniej części Stanów Zjednoczonych. W miejscu tym przeprowadzane były eksperymenty związane z manipulowaniem czasem, a jeden z nich - niestety poszedł zupełnie nie po myśli naukowców.

W rezultacie czas, jaki znamy, zaczyna się rozpadać, a dwójka głównych bohaterów - Jack Joyce oraz Paul Serene - zostaje obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami, pozwalającymi im manipulować czasem. Dla przykładu, Serene, antagonista tytułu jest w stanie zaglądać w przyszłość i widzieć konsekwencje swoich wyborów. Protagonista, Joyce, potrafi natomiast np. zatrzymywać czas. Co ciekawe, Jack nie jest jedynym protagonistą w jakiego się wcielamy. Prócz niego gramy też jego partnerką, dysponującą odrobinę odmiennym wachlarzem zdolności.

Quantum Break to strzelanka nastawiona na eksplorację terenu oraz eliminowanie przeciwników. Do tego ostatniego wykorzystujemy oczywiście niezwykłe zdolności herosów (i złoczyńcy), jakimi przyjdzie nam pokierować. Akcję obserwujmy z perspektywy trzeciej osoby, mogąc strzelać, kryć się za zasłonami, zatrzymywać czas, tworzyć specjalną barierę, przyspieszać przebieg czasu itd. Pewnym odróżnieniem od poziomów pełnych akcji są fragmenty, w których musimy się wykazać umiejętnością logicznego myślenia, celem rozwiązania napotkanej na drodze łamigłówki przestrzennej.

Po każdym rozdziale gry włącza się odcinek serialu, uzupełniającego jej historię. W grze widzimy opowieść z perspektywy bohatera, a w serialu oczami złoczyńcy. Oba medium uzupełniają się wzajemnie, a wybory podejmowane w grze zmieniają przebieg filmowej opowieści. Co ciekawe, w serialu także można podejmować decyzje - opcja taka istnieje na początku każdego odcinka.

Quantum Break działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym pełną efektów specjalnych oprawę wizualną.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
Screeny z Quantum Break (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?