Sony rejestruje znak towarowy Sunset Overdrive. Czy to koniec ekskluzywności?

Sony w europejskim urzędzie patentowym zarejestrowało nowy znak towarowy: Sunset Overdrive. Gra autorstwa studia Insomniac Games była co prawda tytułem ekskluzywnym Microsoftu, jednak po przejęciu tego dewelopera przez japońskiego giganta cała własność intelektualna przeszła w jego ręce. Czeka nas Sunset Overdrive 2 tylko na PlayStation 5?

@ 04.05.2021, 20:37
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Sony rejestruje znak towarowy Sunset Overdrive. Czy to koniec ekskluzywności?

Firma Sony zarejestrowała znak towarowy "Sunset Overdrive". Dokładnie ten sam tytuł nosi gra studia Insomniac Games wydana ekskluzywnie na konsolę Xbox One w 2014 roku (i cztery lata później przeniesiony na komputery osobiste). Najprawdopodobniej jest to pierwszy sygnał, że produkcja prawdopodobnie ukaże się również na konsolach PlayStation.

Warto wiedzieć, że pod koniec 2019 roku firma Sony wykupiła Insomniac Games, co automatycznie przełożyło się na fakt, że od tamtego momentu posiadła wszystkie prawa do stworzonych przez tego dewelopera gier. W tym do Sunset Overdrive, ponieważ tytuł został co prawda wykonany na zlecenie Microsoftu, jednak własność intelektualna pozostała w rękach Insomniac (na PC-tach produkcja wydana została pod auspicjami firmy 505 Games).

W rzeczy samej ta informacja nie ma żadnej wartości. Niemniej jednak wyraźnie daje do zrozumienia, że japońska korporacja ma jakieś plany dotyczące tej marki - nie zdziwiłbym się, gdybyśmy niedługo mieli usłyszeć od Sunset Overdrive 2 na PlayStation 5.


Sprawdź także:
Sunset Overdrive

Sunset Overdrive

Premiera: 28 października 2014
XBOX ONE, PC

Sunset Overdrive to produkcja łącząca w sobie elementy gry akcji, zręcznościówki oraz platformówki. Za jej wykonanie odpowiada studio Insomniac Games, znane do tej pory d...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   07:54, 05.05.2021
Może to i lepiej, bo Microsoft już zapomniał o SO, a to była bardzo fajna gra i chętnie zobaczyłbym kolejną odsłonę.