Dead Rising (Xbox 360) - okladka

Dead Rising (Xbox 360)

Premiera:
08 września 2006
Premiera PL:
12 lipca 2007
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (27)Gram (10)Ukończone (4)Kupię (7)

Opis Dead Rising (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 14h 20min

+ czaswięcej

Dead Rising to gra akcji, opracowana przez firmę Capcom, a pierwotnie dostępna wyłącznie dla posiadaczy konsol Xbox 360. Po dziesięciu latach od premiery pierwowzoru, przedsięwzięcie zostało przeniesione także na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Produkcja przedstawia nam losy fotoreportera o imieniu Frank West. W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności, trafia on do wyludnionego centrum handlowego, w którym niestety panują zombie. Protagonista ma 72 godziny na to, aby opuścić kompleks, a jednocześnie pomóc innym ocalałym.

Najważniejszym elementem rozgrywki jest eliminowanie napotkanych nieumarłych. Do tego celu wykorzystujemy praktycznie wszystko co wpadnie nam w ręce. Krwiożercze bestie dekapitujemy mieczami, kijami baseballowymi, belkami, krzesłami, drzwiami od szafek itd. W momencie desperacji wszystko da się wykorzystać jako broń.

Aby zabawa była bardziej dynamiczna i emocjonująca, deweloperzy zdecydowali się wykorzystać motyw biegnącego czasu. Podróżując po centrum handlowym bezustannie zerkać musimy na zegarek, aby wiedzieć w jakim przedziale musimy się zmieścić, w celu wykonania stojącej przed nami misji. Zadania podzielono na główne i poboczne, a kolejność ich realizacji jest całkowicie swobodna.

Prócz walki o przetrwanie zajmujemy się też robieniem zdjęć. Gromadzimy za nie punkty, ułatwiające przetrwanie. Jest to o tyle istotne, że przeciwników są prawdziwe hordy. Liczbę zlikwidowanych zombie, idącą w tysiące, obrazuje specjalny licznik na ekranie.

Dead Rising działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym przyjemną dla oka oprawę wizualną.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Dead Rising (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?