Gry, które chciałbym zobaczyć na E3 2014


bigboy177 @ 19:39 06.06.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Tegoroczne targi E3 już dosłownie na progu. Emocje powoli zaczynają wzrastać, a wszyscy zastanawiają się co konkretnie pokażą najwięksi giganci w branży.

Tegoroczne targi E3 już dosłownie na progu. Emocje powoli zaczynają wzrastać, a wszyscy zastanawiają się co konkretnie pokażą najwięksi giganci w branży. Czy zobaczymy jakieś zupełnie nowe marki? A może dostaniemy też niezapowiedziane do tej pory kontynuacje? Jakkolwiek by nie było, święto gier coraz bliżej, a każdy wydawca przyjedzie przynajmniej z kilkoma projektami z kategorii AAA. Postanowiłem więc przygotować listę tego, na co osobiście najbardziej czekam, jakich gier prezentacje chciałbym zobaczyć. Zestawienie obejmuje wyłącznie te tytuły, o których istnieniu wiemy. Nie brałem pod uwagę projektów, które mogą istnieć, ale nie muszą. Kolejność gier na liście jest przypadkowa.


The Order: 1886Najnowszy projekt studia Ready At Dawn, twórców m.in. mobilnego God of War, zapowiada się bardzo ciekawie. Ma nietypową stylistykę, a deweloperzy co krok podkreślają, że oprawa wizualna będzie wręcz nie z tej ziemi. Niestety prócz garści fotek oraz kilku bardzo kiepskiej jakości materiałów filmowych nie ma nic. Miło byłoby zatem zobaczyć jakąś dłuższą prezentację, może przyprawioną komentarzem jednego z autorów. W tym momencie nawet w wyobraźni ciężko sobie zarysować The Order: 1886. Gra jest wyjątkowo enigmatyczna.


Sunset OverdriveNastępny tytuł do niedawna był równie tajemniczy, co wspomniany przed momentem projekt dedykowany wyłącznie PlayStation 4. Sunset Overdrive, bo o nim mowa, to gra ekskluzywna dla Xboksa One i przez długi czas nie było w sumie wiadomo jak będzie ona wygląda, o co pójdzie w rozgrywce itd. W ostatnim czasie pojawił się jednak pierwszy, konkretniejszy film, który zmienił stan rzeczy i można było nacieszyć oczy urywkami zabawy. Mimo to nie pokazano tak naprawdę nic, oprócz rozwałki. Może tym razem zobaczymy jakąś misję, czy coś w ten deseń. Byłoby miło.


Homefront: The RevolutionMimo że na pierwowzorze wieszano psy, to ja osobiście wspominam go całkiem nieźle. Pewnie, że nie był to projekt mogący konkurować z najpopularniejszymi przedstawicielami gatunku, ale klimatem zdecydowanie się wybijał. Jeśli Crytek UK odtworzy charakter jedynki, a jednocześnie odda w nasze ręce lepszą mechanikę rozgrywki oraz bardziej pokręconą fabułę, to myślę, że nie będzie powodów do narzekań. Bardzo bym chciał, aby na rynku strzelanek było coś więcej, aniżeli rokroczne premiery Call of Duty i Battlefielda.


Mortal Kombat XZapowiedziana niedawno kontynuacja serii Mortal Kombat nie oczarowała mnie zwiastunem (głównie ze względu na muzykę), ale mimo wszystko czekam z niecierpliwością. Jeśli twórcy nie będą kombinować, a dadzą nam więcej tego samego, to powinniśmy dostać solidną bijatykę. Liczę nerwowo na jakiś gameplay, bo ubijanie wrogów jest podstawą tego krwawego turnieju, nie jakieś pre-renderowane scenki, niemające odzwierciedlenia w rzeczywistej rozgrywce.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   22:29, 06.06.2014
Ja to w ogóle nie mam wymagań i chciałbym zobaczyć coś czego jeszcze nie było. Cokolwiek tylko, żeby było to coś naprawdę świeżego. Pewnie się nigdy nie doczekam, bo rolki z kuponami do odcinania są jeszcze długie, ale pomarzyć można.
0 kudosMicMus123456789   @   22:46, 06.06.2014
Nie ma na liście nowego Mass Effecta. Po za tym jest masa gier, którę chce się zobaczyć i kupić Dumny
0 kudosshuwar   @   22:54, 06.06.2014
A właśnie... zawsze jest jakieś bum... w zeszłym roku mieliśmy Battlefront 3, więc może tym razem EA zaskoczy nas ME?
0 kudosKrru   @   11:19, 07.06.2014
Czekam na: Quantum Break, Hotline Miami 2: Wrong Number, The Division, Call of Duty: Advanced Warfare, Lords of the Fallen, The Evil Within, The Last Guardian, This War of Mine i The Order: 1886.
0 kudosRogi2   @   12:18, 07.06.2014
DA3 , Wiedźmin 3 , Mirror's Edge 2 , Last Guardian i ewentualnie nowe AC oraz GoW .
0 kudosNatalia06   @   12:19, 07.06.2014
Ja tam najbardziej to chciałabym zobaczyć Mirror's Edge 2, Wieśka, Tomb Raidera 2, The Order: 1886, Dragon Age'a, Call of Duty: AV i Risena 3. Mimo wszystko - ogólnie wszystkie gry prezentują się ciekawie. ;)
0 kudosfrycek88   @   13:37, 07.06.2014
Jednym słowem będzie w co grać, ale już chyba nigdy nie uświadczymy takiego urodzaju premier co np. w 2007. Najbardziej wyczekuję Kingdom Come: Deliverance
0 kudosPietek=)   @   15:18, 07.06.2014
Mam nadzieję że pojawią się całkiem nowe tytuły bo z tych co big wybrał to interesuję mnie tylko Uncharted, Star Wars B, jak i oczywiście Witcher.
0 kudossebogothic   @   16:36, 07.06.2014
Cytat: Natalia06
Ja tam najbardziej to chciałabym zobaczyć [...] Risena 3

Pojawiło się 6 odcinków gameplaya z wersji beta: https://goo.gl/5hAXL9
0 kudosFox46   @   19:46, 08.06.2014
Ja bym chciał np: jakaś Platformówkę ale wiem że takiej się nie doczekam....... Np: w ostatnią platformówkę jaką grałem to TinTin na 360 i bawiłem się przy niej 100 razy lepiej niż przy ówczesnych tytułach.

Chciałbym na PS4 MediEvil ale wiem że i tak nie powstanie. Bo teraz ma się w dupie takie gry, patrzy się na efektowność i inne duperele. Z rynku gier w pierwszej kolejności powinno się wykluczyć wtórność, bo to jest zmora gier...
0 kudossebogothic   @   20:06, 08.06.2014
Czekam przede wszystkim na Wiedźmina 3. Może zobaczymy coś więcej, a na pewno się dowiemy wielu nowych rzeczy dzięki zapowiedziom dziennikarzy. Poza tym ciekaw jestem Mass Effecta. Czy będzie w nim więcej erpega, czy zrobią z tego totalną strzelankę z dialogami? No i nowa trylogia zobowiązuje do tego by mapy były bardziej otwarte. Mirror's Edge chyba też będzie sandboksem. Oprócz tego interesuje mnie też w jakim kierunku pójdzie nowy Uncharted. Będzie jeszcze więcej wybuchów, armia przeciwników do zabicia, czy jednak jakoś zmodernizują rozgrywkę? Z Dragon Age pewnie zobaczymy publiczną prezentację, skoro pokazali gameplay jakieś pół roku temu to czemu teraz nie mieliby tego zrobić, kiedy gra jest bardziej dopracowana?
Jeśli chodzi o listę biga to dziwi mnie obecność serii z których gry wychodzą co roku. Chyba na kolejne gry z serii FIFA (i inne sportówki), CoDy, AC nie czeka się już z zapartym tchem.
0 kudospawelecki96   @   20:50, 08.06.2014
Cytat: sebogothic
No i nowa trylogia zobowiązuje do tego by mapy były bardziej otwarte.
Nie zobowiązuje. Przyjrzyj się grom od BioWare: Jade Empire - tunele; Dragon Age - tunele; Mass Effect - tunele. Oni robią gry w zamkniętych lokacjach, bo (jak widać) tylko na takich są w stanie poprowadzić epicką i wciągającą fabułę, z której są znani.
0 kudossebogothic   @   21:07, 08.06.2014
@up - W DA: I świat będzie już otwarty, tyle, że podzielony na segmenty. Może w ME też w tym kierunku pójdą.
0 kudosFox46   @   12:29, 09.06.2014
Cytat: sebogothic
@up - W DA: I świat będzie już otwarty, tyle, że podzielony na segmenty. Może w ME też w tym kierunku pójdą.


Tu nie można wtedy pisać o otwartości świata skoro jest podzielony na większe lokacje, to się potocznie nazywa "Iluzja otwartości świata" ale z pewnością nie zaliczamy takich gier do Sandboxowych. Taką samą iluzję miał Wiedźmin 2, tylko była lokaja po której chodziliśmy korytarzami.
W DA:inkwizycja gdzie będziesz miał jakąś wierze czy górę bardzo daleko to możesz być na 100% pewny że tam nie dojdziesz bez wczytania obrazu z napisem "LOADING". Zapewne rozwiązanie będzie takie że w jednej wiekszej lokacji będziesz miał zarys w postaci tapety kolejnej lokacji na końcu lokacji w której się znajdujesz. Takie triki były już stosowane chociażby w wielu grach np: Dark Souls 2.

A jak wiesz Wiedźmin 3 będzie miał 100% otwarty świat więc zalicza się do Sandboxu.
0 kudoskehciu   @   13:05, 09.06.2014
Może będzie coś o Cyberpunk 2077.
Dodaj Odpowiedź