Assassin's Creed: Unity (PC) - okladka

Assassin's Creed: Unity (PC)

Premiera:
11 listopada 2014
Premiera PL:
13 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (98)Gram (27)Ukończone (30)Kupię (55)

Opis Assassin's Creed: Unity (PC)
Materdea @ 18:08 21.03.2014
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: 19h 24min

+ czaswięcej

Assassin's Creed: Unity to kolejna odsłona kasowej serii gier skupionych na średniowiecznym bractwie Asasynów. Tym razem trafiamy do XVIII-wiecznego Paryża, wprost na barykady Rewolucji Francuskiej.

Unity nie otrzymało numerka, co nie musi wskazywać na brak powiązania z poprzednimi odsłonami. Najistotniejszymi zmianami, które deweloperzy ze studia Ubisoft wprowadzili, to zupełnie nowy bohater - Arno. Trafiamy do ogarniętego przewrotem XVIII-wiecznego Paryża i wykonujemy rozmaite zlecenia, będąc na usługach bractwa Asasynów.

Rozgrywka nie zmieniła się diametralnie w porównaniu do wcześniejszych odsłon, ale zatroszczono się o znacznie ulepszony system poruszania się postaci, możliwość wchodzenia do wnętrz budynków, itd. Do naszych głównych zadań należy wykonywanie misji, opierających się zazwyczaj na dotarciu do określonego celu i wyeliminowaniu danej osoby.

Oprócz singla, twórcy przygotowali także tryb współpracy dla czterech osób, w którym gracze uczestniczą w specjalnie przygotowanych zadaniach.

Projektanci z francuskiego koncernu postarali się o wysokiej jakości oprawę wizualną, dzięki czemu możemy oglądać dokładnie odwzorowane najbardziej charakterystyczne elementy architektury stolicy Francji. Silnik graficzny pozwala także na generowanie znacznie większej ilości postaci znajdujących się na ekranie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, zvarownik, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Assassin's Creed: Unity (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslukasrada   @   15:52, 13.11.2014
Wymagania może zoptymalizują w najbliższym czasie, mam taką nadzieję. Tego AC kupiłbym -jeśli zrobią mu sensowną optymalke- tylko jeśli będzie można przechodzić każdą misję (poboczną lub główną) oraz grać poza misjami w trybie coop. Co prawda kompa zamierzałem ulepszyć, ale bez przesady, że z tego co widziałem to na kompie za dużo ponad 4k FPS'y spadały do 20-30.
0 kudosJackieR3   @   15:59, 15.11.2014
Jakub De Molay,Napoleon.Pięknie.Czy we wcześniejszych częściach AC też było bogato w postaci historyczne? Dotychczas omijałem tę serię a teraz zaczyna mi się chcieć w to grać.
0 kudosMicMus123456789   @   16:32, 15.11.2014
W każdej części spotykamy postacie historyczne.
0 kudospawelecki96   @   21:27, 10.12.2014
Cytat: JackieR3
Czy we wcześniejszych częściach AC też było bogato w postaci historyczne
Rodrigo Borgia AKA papież Aleksander VI, Cesare i Lukrecja (jego dzieci), Leonadro da Vinci, Niccolo Machiavelli, Robert de Sable, Saladyn, tylu sobie na tą chwilę przypomniałem, ale w Assassina dawno nie grałem.

Do samego Unity - dla mnie to już się zrobiła growa Moda na Sukces, ale mimo to jak tylko zdobędę Black Flag, pewnie podejmę się przejścia Unity. Abstrahując już od tego, że nowe części wychodzą co rok, co nie daje kompletnie ekipie czasu na opracowanie nowych mechanizmów rozgrywki i skutkuje wtórnością gorszą niż na płytach AC/DC, to jednak AC ma IMO całkiem spójną i wciągającą fabułę na przestrzeni tych wszystkich odsłon. Poza tym bardzo lubię tą historyczną otoczkę serii. Zagram na bank dla poznania dalszej historii, to głównie dzięki niej nigdy nie nużył mnie powtarzalny gameplay.
0 kudosEziair   @   16:32, 14.12.2014
Wie ktoś jak levelować w initiates? Pytam bo ciągle mam 1 lvl, a chciałbym móc przeszukiwać wszystkie złote skrzynie skrzynie.
0 kudossill34   @   17:58, 14.12.2014
Pograłem zaledwie chwilę z powodu ogromnej ilości błędów i okropnej optymalizacji... na najniższych ustawieniach chrupie niesamowicie że nie da się grać...
0 kudosTheNika   @   17:22, 17.06.2015
A ja mam pytanie czy obecnie ten Asasyn jest już załatany i grywalny?
0 kudosDirian   @   17:48, 17.06.2015
Cytat: TheNika
A ja mam pytanie czy obecnie ten Asasyn jest już załatany i grywalny?

Nadal jest sporo głupich błędów (np. problem z wybraniem właściwej drogi przez postać w trakcie wspinaczki czy trafienia w okno), ale ogólnie to gra jest grywalna już od dawna. Oczywiście o ile masz odpowiednio mocnego PC, bo optymalizacja wiele się od premiery nie poprawiła.
0 kudosUbadach   @   01:53, 21.06.2015
Mam AC Unity jakieś 2 miesiące na półce i nie mogę się zebrać aby ową grę zainstalować..Obawiam się że będzie większa klapa niż Black Flag..Tyle co mi się w Black Flag podobało to ten piracki klimat..Aaa Unity to raczej taka historyczna część..Rewolucja Francuzka obawiam się że będę tą część uważał jako nudną..
1 kudosJackieR3   @   06:32, 21.06.2015
Rewolucja Francuska to raczej dość ciekawy okres w naszych dziejach. Uśmiech W każdym razie gilotyny się nie nudziły. Uśmiech Ech,gdyby teraz zrobić taką małą rewolucyjkę. Pokręcony
0 kudosadonis2002   @   23:43, 14.08.2015
Fabuły gry jest super ale te wszystkie bugi i dropy FPSów i słaba optymalizacja dobija człowieka i obrzydza grę jeśli można tak powiedzieć.
0 kudoskarols137   @   12:42, 07.08.2016
Ja mam problem z tą grą ponieważ gra ma 3% ukończenia Arno zostaje wrobiony w zabójstwo podczas zapisu gra sie zacina i wyskakuje program acu.exe przestał działac.O co chodzi.
mój sprzęt to
athlon II x4 740 3.2ghz
12gb ram
radeon r9 380x 4gb g1

a sprzęt nie jest słaby bo gram w ac syndycate na wysokich detalach.
0 kudosMicMus123456789   @   16:58, 12.08.2016
No i Unity skończone, a jeśli mam być szczery gra mniej wciągała niż Revelations. Naprawdę miasto jest ładne, wnętrza budynków też, a tłumy na ulicy ogromne, ale przez bugi jak i wszechobecne opcje społecznościowe gra traci według mnie. Po za tym jest to w sumie pierwsza część, która ni jak nie skupia się na Prekursorach co mnie z lekka przeszkadzało, bo jednak przez te wszystkie części przyzwyczaiłem się, że podążamy ich śladami.

Fajną opcją choć nieco irytującą było rozwijanie umiejętności, szkoda, że większość punktów do awansu była do zdobycia w misjach kooperacyjnych. Do tego kupowanie ekwipunku było przyjemne do połowy gry, później po wykupieniu legendarnego ekwipunku nie było co robić z gotówką. Pod koniec gry miałem prawie milion liwrów. I choć nigdy nie miałem nic przeciwko znajdźkom, tak muszę przyznać, że w Unity jest ich stanowczo za dużo, kiedy zobaczyłem liczbę skrzyć na mapie odechciało mi się ich zbierać.
0 kudosdabi132   @   19:55, 19.06.2017
Unity ukończone. Długo czekało na swoją kolej do czasu zakupu nowej karty graficznej. Gra bardzo przyjemna, motyw Rewolucji Francuskiej bardzo mi się spodobał. Mimo ogrywania produkcji tyle czasu po premierze, dalej błędy się pojawiały. Wkurzało mnie najbardziej, że Arno bardzo chęsto chwytał się ścian budynków gdy biegłem gdzieś wąskim przesmykiem, to na prawdę denerwujące i gdyby nie to, czerpał bym dużo większą frajdę z zabawy. Fabuła do wybitnych nie należy ale można to przełknąć. Takiego zakończenia gry nie spodziewałem się, więc to mnie zaskoczyło. Na premierę nie kupiłbym tego tytułu, ale teraz w o wiele niższej cenie jak najbardziej można się skusić. Teraz czas na Syndicate.
Dodaj Odpowiedź