Batman: Arkham Knight

ObserwujMam (41)Gram (8)Ukończone (16)Kupię (9)

Batman: Arkham Knight - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:23 czerwca 2015
Premiera polska:23 czerwca 2015
Producent:RockSteady Studios
Wydawca:Warner Bros Interactive
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja

Fabuła

Poradnik jest w trakcie przygotowania!

Batman: Arkham Knight po raz trzeci - nie licząc prequela, Batman: Arkham Origins - obsadza gracza w roli tytułowego bohatera uniwersum firmy DC Comics. Po pamiętnym finale Arkham City, w którym to Jokera wykańcza własna toksyna, wydaje się, iż w Gotham zapanował spokój. Nic bardziej mylnego, bo oto jednego z głównych antagonistów wciela się tym razem Strach na Wróble.

Jonathan Crane, bo tak właściwie ma na imię ten łotr, wykorzystując nowego antybohatera uniwersum Batmana - Rycerza Arkham - zamierza zatruć całe Gotham City tajemniczym gazem własnej produkcji. Kiedy Batman, po długim śledztwie trafia do fabryki Ace Chemicals, gdzie substancja jest tworzona, próbuje udaremnić plany Crane'a, ten wstrzykuje mu ową broń - od teraz Bruce Wayne zaczyna powoli tracić zmysły, a jego umysłem zaczynają nieubłaganie rządzić jego własne lęki i obawy. W ten sposób powrócił Joker - choć niematerialny, to powodujący psychozy Batmana.

Mimo to bohaterowi udaje się całkowicie udaremnić eksplozję mającą zarazić Gotham City. Niestety w międzyczasie Rycerz Arkham porywa Wyrocznię, córkę komisarza Gordona, i Batman musi ścigać się z czasem - nie tylko tym kontrolującym poczynania antagonistów, ale również własnym, tracąc zdolność logicznego patrzenia na otaczającą go rzeczywistość.Tryby rozgrywki

Batman: Arkham Knight to przygodowa gra akcji z elementami RPG. Wcielamy się w postać Mrocznego Rycerza i - tak jak w przypadku poprzednich odsłon serii - eliminujemy wrogów przy pomocy walki wręcz oraz broni białej. Bruce Wayne w Arkham Knight oprócz wątku głównego ma też do dyspozycji całkiem sporo innych aktywności - oprócz klasycznych znajdziek w postaci trofeów Riddler oraz jego zagadek słownych - dostępne są także misje poboczne, uzupełniające również świat wykreowany przez DC Comics. Możemy na przykład wziąć udział w misjach ratunkowych oddziału strażackiego; w śledztwie dotyczącym okaleczonych ciał porozrzucanym po mieście; w próbie złapania tajemniczej, nocnej bestii; czy też wzięcia udziału w wyzwaniach Człowieka-Zagadki - te poboczne wątki są w pełni fabularyzowane i stanowią inherentną część rozgrywki.

Gameplay skupia się przede wszystkim na walkach z wieloma przeciwnikami na raz, korzystaniu z multum gadżetów Człowieka-Nietoperza, a także rozwijaniu bohatera oraz jego pojazdu. W tej części bowiem deweloperzy ze studia Rocksteady pozwolili graczom zasiąść za kierownicą Batmobilu i całkowicie swobodnie przemieszczać się ulicami Gotham. Zarówno Batman jak i Batmobil posiadają własne umiejętności specjalne, które rozbudowujemy na dedykowanych im drzewkach skilli - punkty, dzięki którym dostajemy nowe rzeczy, zdobywamy poprzez zdobywanie doświadczenia i awans na kolejne levele.

Aspekt multiplayerowy również tutaj się znalazł. Chodzi jednak o asynchroniczną formułę rankingów. W całym mieście dostępne są tzw. Wyzwania RR, pozwalające mierzyć się znajomym i porównywać ze sobą osiągane wyniki. Są to głównie zręcznościowe "czelendże", sprawdzające umiejętności manualne samych graczy, a nie np. ilość gadżetów czy poziom doświadczenia Batmana.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 74 razy   ●   zmienił(a): 60816 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?