Z Devil May Cry 5 wydawca usunął Denuvo

Jeśli macie problemy z kontrowersyjnym zabezpieczeniem, wreszcie możecie nabyć nowe przygody Dante i spółki.

@ 06.02.2020, 13:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Z Devil May Cry 5 wydawca usunął Denuvo

Firma Capcom postanowiła przygotować niewielką aktualizację dla gry Devil May Cry 5. Jak się okazuje, wydawca zdecydował się na usunięcie systemu zabezpieczającego przed piratami, Denuvo.

Z punktu widzenia większości graczy, usunięcie Denuvo nie powinno na nic wpływać. Jest jednak niewielka liczba osób, która ma problemy z tym zabezpieczeniem i nie jest w stanie cieszyć się tytułami, które w nie wyposażono. Teraz grupa ta może zdecydować się wreszcie na zakup Devil May Cry 5.

Oczywiście krok wydawcy nie jest w żadnym razie nieoczekiwany. Wiele korporacji podpisuje z Denuvo tylko czasową umowę, aby ochronić gry przed piratami zaraz po ich premierze, np. do roku czasu. Później Denuvo jest usuwane, dzięki czemu spółka zmniejsza koszty.

W tym momencie tylko jedna gra firmy Capcom nadal zabezpieczona jest przez Denuvo: Monster Hunter World. Wszystkie pozostałe, w tym m.in. Resident Evil 2 Remake, nie korzystają już z tego rozwiązania.

Na koniec nadmienię, że mające zadebiutować w kwietniu Resident Evil 3 Remake na pewno będzie robić użytek z Denuvo. Jeśli macie z nim problem, pamiętajcie o tym. Grę nabędziecie nie tylko na PC (wymagania), ale także na PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Premiera: 08 marca 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Devil May Cry 5 to powrót do głównej serii po nieszczególnie ciepło przyjętym odświeżeniu marki - DmC: Devil May Cry. Za produkcją stoi - niezmiennie od lat - firma Capco...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?