Monster Hunter World (PC) - okladka

Monster Hunter World (PC)

Premiera:
09 sierpnia 2018
Premiera PL:
03 września 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (3)

Opis Monster Hunter World (PC)
Kawira @ 11:04 03.07.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 70h 30min

+ czaswięcej

Monster Hunter World to kolejna odsłona japońskiej serii traktującej o polowaniu na gigantyczne bestie. Za projekt odpowiada Capcom, twórcy wielu znanych marek, w tym Devil May Cry oraz Street FighterMonster Hunter: World po raz pierwszy w historii doczekało się globalnej premiery.

Gracz wciela się tu w najemnego łowcę, przemierzającego nowo odkryty kontynent zwany po prostu "Nowym Światem". Trzon rozgrywki pozostał niezmieniony od lat, a zadaniem grającego, w pojedynkę lub ze znajomymi, jest wykonywanie zleceń dotyczących eliminowania ogromnych, dzikich zwierząt. Mierzymy się z nimi w długich i trudnych pojedynkach.

Jako że adwersarze charakteryzują się wyspecjalizowanymi sekwencjami ofensywnymi, które potrafią zabić w mgnieniu oka, należy bezustannie mieć się na baczności i obserwować otoczenie. Polowania ułatwia hak na wystrzeliwanej linie, pozwalający szybko zmienić pozycję; a także szeroki wachlarz uzbrojenia składający się z broni białych, dystansowych oraz palnych.

Świat gry jest dynamiczny oraz żywy - ciągle wpływa on na zabawę - a najważniejszy jego element to symulacja ekosystemu. Spotkania różnych monstrów prawie zawsze kończą się zawziętą walką, a czasem gracz może stać się także ofiarą postronnej zwierzyny, co wymusza ciągłą ostrożność. Daje to również okazję do szczucia przeciw sobie dwóch wrogich stworzeń, co osłabia lub, przy odrobinie szczęścia, zabija upragnionego potwora. Flora Nowego Świata także pozwala przechylić szalę zwycięstwa na stronę grającego (np. zaplątanie celu w pnączach), a czasem ułatwia ucieczkę z przegranej sytuacji (wysokie trawy, kręte jaskinie itd).

Mapa gry nie jest otwarta w pełni tego słowa znaczeniu, ale twórcy wyeliminowali ekrany ładowania dając złudzenie takowej. W różnych regionach porozrzucano zniszczone bazy wypadowe, które można zdobyć i wykorzystać. Nie zabrakło również systemu craftingu wykorzystującego zebrane rośliny oraz pozostałości pokonanych stworów.

Wymagania: Twórcy gry Monster Hunter World ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Monster Hunter World (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?