Resident Evil 2 Remake (PC) - okladka

Resident Evil 2 Remake (PC)

Premiera:
25 stycznia 2019
Premiera PL:
25 stycznia 2019
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (2)

Opis Resident Evil 2 Remake (PC)
Kawira @ 09:05 25.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 6h 41min

+ czaswięcej

Resident Evil 2 Remake to odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych odsłon serii survival horrorów z zombie w roli głównej. Włodarze z firmy Capcom postanowili jednak nie tylko podbić grafikę, ale praktycznie zbudować grę od zera, dlatego remake w niewielkim stopniu przypomina oryginalne Resident Evil 2 z 1998 roku.

Fabuła Resident Evil 2 rozgrywa się w Raccoon City parę miesięcy po kryzysie z pierwszej części. Młody policjant Leon S. Kennedy oraz poszukująca brata Claire Redfield przybywają do miasta trafiając w sam środek kolejnej epidemii. W pewnym momencie jednak para zostaje rozdzielona i - jako element narracyjny - historię poznajemy z dwóch perspektyw.

Rozgrywka trzyma się ram oryginału, lecz dostosowano ją do dzisiejszych standardów. Kierując na zmianę jednym z dwojga bohaterów przemierzamy klaustrofobiczne korytarze, broniąc się przed zarażonymi mieszkańcami miasta. Oprócz standardowych zombie czekają na nas także specjalne mutanty wymagające ostrożności i nierzadko kreatywności w walce z nimi. Całość utrudnia bardzo skąpy zapas amunicji oraz rzadko rozmieszczone apteczki.

Twórcy zdecydowali się na kamerę TPP bliższą Resident Evil 6. Oprawa graficzna nie odbiega od dzisiejszych standardów korzystając przy tym z silnika RE Engine wykorzystanego pierwszy raz w Resident Evil VII: Biohazard.

Wymagania: Twórcy gry Resident Evil 2 Remake ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Resident Evil 2 Remake (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?