Resident Evil 2 Remake (PC) - okladka

Resident Evil 2 Remake (PC)

Premiera:
25 stycznia 2019
Premiera PL:
25 stycznia 2019
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (2)Ukończone (9)Kupię (4)

Opis Resident Evil 2 Remake (PC)
Kawira @ 09:05 25.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 15h 31min

+ czaswięcej

Resident Evil 2 Remake to odświeżona wersja jednej z najpopularniejszych odsłon serii survival horrorów z zombie w roli głównej. Włodarze z firmy Capcom postanowili jednak nie tylko podbić grafikę, ale praktycznie zbudować grę od zera, dlatego remake w niewielkim stopniu przypomina oryginalne Resident Evil 2 z 1998 roku.

Fabuła Resident Evil 2 rozgrywa się w Raccoon City parę miesięcy po kryzysie z pierwszej części. Młody policjant Leon S. Kennedy oraz poszukująca brata Claire Redfield przybywają do miasta trafiając w sam środek kolejnej epidemii. W pewnym momencie jednak para zostaje rozdzielona i - jako element narracyjny - historię poznajemy z dwóch perspektyw.

Rozgrywka trzyma się ram oryginału, lecz dostosowano ją do dzisiejszych standardów. Kierując na zmianę jednym z dwojga bohaterów przemierzamy klaustrofobiczne korytarze, broniąc się przed zarażonymi mieszkańcami miasta. Oprócz standardowych zombie czekają na nas także specjalne mutanty wymagające ostrożności i nierzadko kreatywności w walce z nimi. Całość utrudnia bardzo skąpy zapas amunicji oraz rzadko rozmieszczone apteczki.

Twórcy zdecydowali się na kamerę TPP bliższą Resident Evil 6. Oprawa graficzna nie odbiega od dzisiejszych standardów korzystając przy tym z silnika RE Engine wykorzystanego pierwszy raz w Resident Evil VII: Biohazard.

Wymagania: Twórcy gry Resident Evil 2 Remake ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Resident Evil 2 Remake (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   15:22, 18.03.2020
Nie wiem czy ktoś zagląda na gierunkowskaz, dlatego przekopiuje mój tamtejszy wpis.
"Witojcie. Rozpocząłem właśnie zabawę przy RE2 Remake, jednak pewne problemy nie pozwalają mi czerpać pełnię przyjemności z tytułu. 
Po pierwsze primo, cut scenki. Dźwięki totalnie rozjeżdżają się z obrazem, plus przycinki, nawet kilkusekundowe. Zawieszki zdarzają się też podczas rozgrywki. Niby posiadam sprzęt potrzebny do korzystania z gry, jednak chyba nie do końca ;-(
Podobne problemy z cut scenkami miałem podczas gry w RE1 remake, jednak tam sama rozgrywka przebiegała bezproblemowo.
Mam nadzieję że to tylko problem z softem, bo upgrady sprzętu jeszcze nie planowałem :-)."
Edit.
Podobno RE 7 działa na tym samym silniku a tam żadnych problemów nie miałem.
Zaktualizowałem sterowniki, pogmerałem w GeForce Experience i niewiele to pomogło. Te ciągłe ścinki przeszkadzają mi w pełnej imersji z grą, zaczynam się wkurzać, bo kupno RE3 jest już przesądzone a tu taki klops. :-(