Gracze obniżają ocenę GTA V na Steam

Chcą, aby Take-Two oddało edytor OpenIV i zostawiło w spokoju scenę moderską.

@ 20.06.2017, 16:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Gracze obniżają ocenę GTA V na Steam

Wygląda na to, że graczom nie spodobało się to, że Take-Two próbuje ingerować w scenę moderską, blokując rozwój popularnego edytora OpenIV i nakazując autorowi zaprzestanie jego rozprzestrzeniania. Na Steam szturmem ruszyła horda niezadowolonych posiadaczy GTA V, istotnie obniżając tamtejszą ocenę gry.

Sytuacja jest na tyle poważna, że ocena na podstawie najnowszych recenzji jest "przytłaczająco negatywna". Tylko 12% graczy w ostatnim czasie oceniło projekt studia Rockstar Games pozytywnie, wszyscy pozostali zdecydowali się wystawić notę negatywną.

Co ciekawe, w sieci pojawiła się też petycja, mająca na celu uratowanie OpenIV. Podpisało się pod nią już 60 tysięcy ludzi, a kolejne podpisy pojawiają się każdej minuty. Czy to w jakikolwiek sposób wpłynie na decyzję Take-Two? Ciężko powiedzieć. Firma na pewno obserwuje sytuację i, jeśli będzie taka potrzeba, odpowiednio zareaguje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   16:32, 20.06.2017
Nie ma to jak wściekły tłum z widłami i pochodniami. :>
0 kudosguy_fawkes   @   16:43, 20.06.2017
Takie akcje są dla mnie bardzo dziecinne - to nadal świetna gra jako taka i na idiotycznie niską ocenę całkowicie nie zasługuje. Niemniej seria słynęła z modowalności i to, co gracze sami tworzyli, czasem naprawdę imponowało - tutaj potrzebne jest rozsądne, ludzkie podejście wydawcy, a nie owczy pęd.

Przypomina mi się sytuacja z kartami GTX970, jaka miała miejsce pewien czas temu - wcześniej hołubioną, uważaną za rewelacyjną kartę ludzie chcieli zwracać do sklepów, gdy wyszło na jaw partycjonowanie VRAM. A układ dalej był świetny i wyników testów nikt nie negował...

Pozostaje mieć nadzieję, że wydawca się ogarnie. Edytor sam w sobie zły nie jest.
0 kudoskrzywy_banen   @   17:52, 20.06.2017
Cóż, ludzie z Take-Two i R* strzelili sobie nie tyle co w stopę, co w głowę.
0 kudosremik1976   @   18:10, 20.06.2017
Raczej ludzie próbujący wymusić coś szantażowaniem strzelą sobie w stopę jak nie zobaczą kolejnej części na PC. Jak się nie podoba to po co wydawać grę dla ludzi którzy w większości są niezadowoleni i strzelają fochy.
0 kudosguy_fawkes   @   18:15, 20.06.2017
Pewnie zobaczą, tylko jak zwykle z opóźnieniem. Co by nie mówić, na blaszakach też przynosi zyski. A na konsolach modów nie ma i ludzie też żyją.
0 kudosLucas-AT   @   18:26, 20.06.2017
Powinni chociaż pozwolić modderom dokończyć przenoszenie Liberty City do mapy GTA V. Trochę chamskie zagranie, gdy w połowie ciężkiej pracy ktoś Ci przerywa. Z drugiej jednak strony, modderzy są sami sobie winni, że brali się za GTA Online - było wiadomo, że Rockstar tego absolutnie nie toleruje. Myślałem, że środowisko modderow jest bardziej świadome. Można więc powiedzieć, że spotkała ich należyta kara, choć niestety jest to wina zbiorowa.
0 kudosmrPack   @   20:21, 20.06.2017
Każda ze stron chce walczyć o swoje interesy, ale jak na razie nikt nie zyskuje za bardzo na tym sporze Poirytowany
0 kudosMicMus123456789   @   20:35, 20.06.2017
A nie było można zablokowac jakoś tego modowania onlikne tylko od razu zakazać wszystkiego?

A co do tych ocen to jest to śmieszne choć z drugiej strony daję też wyrażny obraz niezadowolenia ludzi z podjętej decyzji.
Dodaj Odpowiedź