Quantum Break (PC) - okladka

Quantum Break (PC)

Premiera:
05 kwietnia 2016
Premiera PL:
05 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (10)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (4)

Opis Quantum Break (PC)
Dirian @ 21:12 11.02.2016
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 11h 52min

+ czaswięcej

Quantum Break to całkowicie nowa marka, wykreowana przez fińskie studio Remedy Entertainment, w przeszłości odpowiedzialne za takie hity, jak Max Payne czy Alan Wake.

Fabuła kręci się wokół postaci tajemniczej dziewczynki, obdarzonej paranormalnymi zdolnościami. Za historię i odpowiednio głęboki klimat produkcji odpowiada pisarz i dyrektor kreatywny Remedy - Sam Lake. Scenariusz przenosi nas w okolice Riverport University, fikcyjnego uniwersytetu, znajdującego się w północnowschodniej części Stanów Zjednoczonych. W miejscu tym przeprowadzane były eksperymenty związane z manipulowaniem czasem, a jeden z nich - niestety poszedł zupełnie nie po myśli naukowców.

W rezultacie czas, jaki znamy, zaczyna się rozpadać, a dwójka głównych bohaterów - Jack Joyce oraz Paul Serene - zostaje obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami, pozwalającymi im manipulować czasem. Dla przykładu, Serene, antagonista tytułu jest w stanie zaglądać w przyszłość i widzieć konsekwencje swoich wyborów. Protagonista, Joyce, potrafi natomiast np. zatrzymywać czas. Co ciekawe, Jack nie jest jedynym protagonistą w jakiego się wcielamy. Prócz niego gramy też jego partnerką, dysponującą odrobinę odmiennym wachlarzem zdolności.

Quantum Break to strzelanka nastawiona na eksplorację terenu oraz eliminowanie przeciwników. Do tego ostatniego wykorzystujemy oczywiście niezwykłe zdolności herosów (i złoczyńcy), jakimi przyjdzie nam pokierować. Akcję obserwujmy z perspektywy trzeciej osoby, mogąc strzelać, kryć się za zasłonami, zatrzymywać czas, tworzyć specjalną barierę, przyspieszać przebieg czasu itd. Pewnym odróżnieniem od poziomów pełnych akcji są fragmenty, w których musimy się wykazać umiejętnością logicznego myślenia, celem rozwiązania napotkanej na drodze łamigłówki przestrzennej.

Po każdym rozdziale gry włącza się odcinek serialu, uzupełniającego jej historię. W grze widzimy opowieść z perspektywy bohatera, a w serialu oczami złoczyńcy. Oba medium uzupełniają się wzajemnie, a wybory podejmowane w grze zmieniają przebieg filmowej opowieści. Co ciekawe, w serialu także można podejmować decyzje - opcja taka istnieje na początku każdego odcinka.

Quantum Break działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym pełną efektów specjalnych oprawę wizualną.

Wymagania: Twórcy gry Quantum Break ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
PEGI: Od 18 lat
Screeny z Quantum Break (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosVerdyct   @   04:31, 06.02.2017
Lubię gry gdzie manipuluje się czasem. Bardzo fajnie było to wykorzystane w Singularity z 2010 roku. I szkoda że ta gra nie doczekała się choćby kinowej polskiej wersji.