Control - Remedy wyjaśnia podobieństwa z Quantum Break

W skrócie: oba tytuły znacząco się od siebie różnią.

@ 22.06.2018, 09:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

W trakcie minionych już targów E3 2018 studio Remedy Entertainment zaprezentowało swoje kolejne przedsięwzięcie. Trzecioosobową strzelankę zatytułowaną Control, której główny bohater, podobnie, jak w Quantum Break, potrafi manipulować czasoprzestrzenią. Gracze natychmiast podchwycili podobieństwo, a deweloperzy postanowili je wytłumaczyć.

"To ten sam silnik, ci sami ludzie. Więc będą pewne podobieństwa, ale gry są bardzo, bardzo różne", powiedział szef komunikacji studia, Thomas Puha. "Quantum Break było bardzo liniowe, a Control jest znacznie bardziej otwarte. Jest mroczniejsze. Oprawa wizualna jest całkowicie inna od Quantum Break. Tak, mamy trzecią osobę i tak, są moce oraz umiejętności w obu grach, ale bądźcie pewni, że są one bardzo różne".

Deweloperzy postanowili powiedzieć też co nieco na temat sposobu, w jaki zamierzają zaprezentować wątek fabularny. Nie będzie już bowiem formy serialowej, znanej z Quantum Break. Zamiast tego twórcy chcą aby gameplay przedstawił nam całą opowieść.

"Control to bardzo odmienna gra. Więc nie. W Quantum Break zrobiliśmy tak, że Twoje wybory wpływają na serial, co było niesamowite, że nam się to udało. Ale tym razem skupiamy się na doświadczeniu napędzanym przez gameplay, opowiadając wydarzenia w całkiem inny sposób".

"Mamy wiele sztuczek. Jest dużo więcej gameplayu i mniej przeszkadzania. Gracze mogą grać w swoim własnym tempie. To jest dla nas bardzo istotne".

Control trafi do sprzedaży w przyszłym roku, a dostępne będzie na PC, PS4 oraz Xboksie One. W tym momencie nie mamy jednak konkretnej daty premiery.


Sprawdź także:

Quantum Break

Premiera: 05 kwietnia 2016
XBOX ONE, PC

Quantum Break to całkowicie nowa marka, wykreowana przez fińskie studio Remedy Entertainment, w przeszłości odpowiedzialne za takie hity, jak Max Payne czy Alan Wake.Fabu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?