Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat (PC) - okladka

Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat (PC)

Premiera:
09 lipca 2013
Premiera PL:
12 lipca 2013
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (12)Gram (3)Ukończone (4)Kupię (1)

Opis Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat (PC)
bigboy177 @ 15:51 15.03.2013
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 90h 39min

+ czaswięcej

Civilization V: Brave New World to kolejne rozszerzenie dla gry Cywilizacja V. Dodatek nie jest jedynie kosmetyczną poprawką, a istotnie zmienia zabawę, oddając w ręce graczy sporo nowości.

Najważniejszą z nich, z perspektywy Polaka, jest dodanie polskiej nacji, wraz ze wszystkimi ważnymi elementami, z nią związanymi. Mamy zatem króli, takich jak Kazimierz III Wielki. Jest Husaria - słynna jazda konna, nie mająca równych w europie. Jest wreszcie Solidarność, stanowiąca jedną z cech naszego narodu. Prócz Polski jest także 8 innych, wcześniej niedostępnych cywilizacji, a każda odpowiednio rozbudowana i dopieszczona.

Inne istotne elementy gry to Światowy Kongres, w którym przegłosowywane są najważniejsze i najbardziej skomplikowane problemy społeczne. Bomby nuklearne, wydobycie surowców, organizacja igrzysk olimpijskich - wszystko to i wiele więcej dostępne jest dzięki Kongresowi.

Civilization V: Brave New World to również ogromny nacisk na dyplomację, handel oraz religię. Od teraz międzynarodowe drogi handlowe nie tylko zwiększają nasze wpływy, lecz również wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani na świecie. Trzeba wszystkie decyzje podejmować bardzo ostrożnie, uważając by nikomu zbytnio się nie narazić.

Tytuł działa na silniku graficznym pierwowzoru, a w związku z tym oferuje bogatą, w pełni trójwymiarową oprawę wizualną, odpowiadającą panującym standardom.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, dabi132, Dirian,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSZYMEZ   @   20:29, 17.06.2013
Gra już zakupiona - czekam na premierę.