Quantum Break

ObserwujMam (6)Gram (0)Ukończone (6)Kupię (3)

Poradnik - wiki Quantum Break


Quantum Break nie jest jakoś wyjątkowo skomplikowaną grą, a w związku z tym wystarczy wykazać się refleksem oraz umiejętnie manipulować umiejętnościami protagonisty, aby dotrzeć do finału opowieści. Poniżej prezentujemy garść wskazówek, które powinny ułatwić Wam eksplorację świata produkcji oraz zwyciężanie w obliczu znacznie przeważających sił wroga.

  • Jedynym sposobem rozwijania umiejętności głównego bohatera jest pozyskiwanie tzw. Chrononu. Substancja ta rozrzucona jest w wirtualnym świecie, musisz jednak być ostrożny, aby nie pominąć żadnego z jej źródeł. Twórcy przewidzieli bowiem tyle umiejętności, ile jest źródeł Chrononu. Takowe łatwo dostrzeżesz korzystając z umiejętności zwanej Time Vision.
  • Każda z Twoich umiejętności ma ograniczoną liczbę użyć, co oznacza, że po jednym, a maksymalnie kilku, "strzale" trzeba poczekać chwilę, aż ponownie się naładują. Szczególnie pilnuj Time Shield, czyli osłony, która ochrania Cię przed lecącymi w kierunku pociskami protagonisty.
  • Gdy dotrzesz do jakiegoś miejsca, z którego pozornie nie będzie wyjścia włącz Time Vision, a dostrzeżesz normalnie niewidoczne elementy. Dzięki nim będziesz w stanie cofnąć czas, albo odczytać jakieś echo przeszłości, umożliwiające progresję.
  • Pamiętaj o tym, aby regularnie przeładowywać broń, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Łącz też strzelanie oraz umiejętności specjalne, albowiem dzięki temu skuteczniej pozbędziesz się przeciwników i zdobędziesz ukryte osiągnięcia.
  • Staraj się strzelać głównie seriami. Broń w Quantum Break ma spory odrzut, co oznacza, że im dłużej strzelasz, tym mniejsza jest Twoja celność. Serie po kilka pocisków załatwią ten problem.
  • Kiedy zacznie wibrować pad, a na ekranie błyśnie symbol Time Vision możesz być pewny, że w pobliżu jest coś istotnego. Źródło Chrononu, echo przeszłości albo jakiś element, z którym jesteś w stanie wejść w interakcję.
  • Po przejściu gry, nie bój się zmienić swoich decyzji w tzw. Junctions (rozdrożach). Nie stracisz zapisanych informacji i stanów rozgrywki. Będziesz mógł dzięki temu pozyskać nowe znajdźki oraz sprawdzić jak przebiega serial w ramach alternatywnych wyborów.

Chociaż Quantum Break jest w pełni liniowe, istnieją momenty, które mogą przysporzyć pewnych problemów. Dlatego zachęcamy do zerknięcia do solucji, którą przygotowaliśmy również w ramach naszej wiki.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2326 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?