Gamescom 2015 - podsumowanie konferencji firmy Microsoft


Materdea @ 12:18 06.08.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Jak zapowiedzieli, tak zrobili – choć może nie był to „najlepszy line-up w historii”, to zdecydowanie spełnił powierzoną mu rolę. Tak myślę, że zachęcił graczy do zapoznania się z marką Xbox, gdzie w przeciwieństwie do konferencji z pamiętnego E3 w 2013 roku, skupiono się przede wszystkim na grach.

Jak zapowiedzieli, tak zrobili – choć może nie był to „najlepszy line-up w historii”, to zdecydowanie spełnił powierzoną mu rolę. Tak myślę, że zachęcił graczy do zapoznania się z marką Xbox, gdzie w przeciwieństwie do konferencji z pamiętnego E3 w 2013 roku, skupiono się przede wszystkim na grach. Dużo zwiastunów, zapisów z rozgrywek, zaś sprzęt odszedł na dalszy plan. Tak w skrócie wyglądał Microsoft na gamescomie.

.:: Quantum Break

Konferencja Microsoftu rozpoczęła się od mocnego uderzenia – na pierwszy ogień powędrował nowy zapis rozgrywki z Quantum Break. Na scenie pojawił się Sam Lake i zapowiedział pojawienie się całkiem sporego gameplayu. Czego by o tym tytule ekskluzywnym nie mówić, to nie można odmówić mu efektowności!

Oprócz tego producenci ze studia Remedy ogłosili datę premiery dzieła – Quantum Break zadebiutuje 5 kwietnia 2016 roku.

Wiadomości o grze + gameplay.:: Crackdown 3

Mimo wcześniejszych zapewnień, że nowy Crackdown nie jest oficjalną „trójką”, stało się zupełnie inaczej. Podczas konferencji Microsoftu zaprezentowano krótki zwiastun – teraz legalnie – Crackdowna 3, który zawierał urywki faktycznego gameplayu. Destrukcja otoczenia – oto, czym będzie stała nowa odsłona serii!

Wiadomości o grze + zwiastun

.:: Scalebound

O Scalebound do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele. Produkcja studia PlatinumGames – twórców takich tytułów jak Bayonetta czy też Vanquish – pozostawała w cieniu przez długi czas, lecz to właśnie na gamescomie mogliśmy obejrzeć pierwszy zapis z rozgrywki. Zaprezentowany gameplay napawał optymizmem, ale i dawał powodów do niezadowolenia. Zresztą zobaczcie sami!

Wiadomości o grze + gameplay.:: Dark Souls III

Dark Souls III zostało zapowiedziane jakiś czas przed targami w niemieckiej Kolonii, zaś na konferencji Microsoftu, inaugurującej całą imprezę, mogliśmy obejrzeć debiutancki gameplay z gry studia From Software.

Premiera nowych Dark Soulsów została wyznaczona na wiosnę 2016 roku.

Wiadomości o grze + gameplay oraz jeszcze więcej gameplaya i screenshoty

.:: Homefront: The Revolution

Prezentacja zwiastuna Homefront: The Revolution była niemałym zaskoczeniem – zwłaszcza, że pojawiła się na Microsofcie. Niechybna myśl o kasacji projektu zapewne wielu fanom „jedynki” zdążyła przemknąć przez głowę. Jednak wygląda na to, że powoli i sukcesywnie nowy Homefront jest przez producentów rozwijany.

Wiadomości o grze + zwiastun.:: Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider był punktem obowiązkowym na konferencji „zielonych” – i tak też się stało. Gigant z Redmond zaprezentował niepublikowany dotąd nigdzie indziej, fragment, by fani jeszcze goręcej wyczekiwali premiery kolejnych przygód Lary Croft.

Rise of the Tomb Raider zadebiutuje 10 listopada na Xboksie One oraz Xboksie 360; na początku 2016 roku na PC-tach; pod koniec przyszłego – na PlayStation 4.

Wiadomości o grze + gameplay.:: Forza Motorsport 6

Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku Rise of the Tomb Raider, tak samo Forza Motorsport 6 była nieunikniona podczas prezentacji zorganizowanej przez Microsoft. Amerykańska korporacja tym razem postanowiła zaprezentować auta w deszczu, by na finiszu premiery „szóstki” zgromadzić nowe potencjalne grono odbiorców.

Forza Motorsport 6 zadebiutuje tylko na Xboksie One 18 września tego roku.

Wiadomości o grze + gameplay

.:: ID@Xbox

ID@Xbox to projekt Microsoftu mający wspomóc mniejszych, niezależnych deweloperów i pozwolić im opublikować swoje gry na konsolach Xbox. Inicjatywa była ważnym punktem na konferencji. Zapowiedziano, że na Xboksa One trafią takie tytuły, jak: Ark: Sruvival Evolved, Starbound (obie produkcje w odpowiedniku Wczesnego Dostępu SteamGame Preview), We Happy Few, Thimbleweed Park, Worms WMD, Train Simulator 2015 czy też Cities: Skyline!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?