Alan Wake 2 i Quantum Break 2 są w rękach Microsoftu

To od Amerykanów zależy czy kiedykolwiek dostaniemy wymienione gry.

@ 18.07.2018, 13:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Studio Remedy przez wiele lat pracowało nad grami ekskluzywnie dostępnymi dla konsol firmy Microsoft. Z tego względu to właśnie od giganta z Redmond zależy która z tych marek otrzyma kontynuację.

Ani Alan Wake, ani Quantum Break, nie dostały do tej pory pełnoprawnego sequela. Ba! Nie mamy nawet żadnych przesłanek ku temu, by wierzyć iż projekty będą w przyszłości rozwijane. Jak twierdzi szef Remedy, Tero Virtala, wszystko w rękach Microsoftu.

"Biorąc pod uwagę naszą przeszłość... Alan Wake był bardzo interesujący, ale była to współpraca z Microsoftem. Ze względu na pewne powody, nigdy nie dostał on kontynuacji", powiedział Virtala. "Quantum Break również, włożyliśmy wiele pracy w wykreowanie świata, postaci, scenariusza, ale to marka należąca do Microsoftu. Oni zdecydowali się ją zakończyć".

Wygląda na to, że Remedy bardzo chętnie przygotowałoby kontynuacje obu wymienionych tytułów. Gracze najpewniej chętnie zagraliby zarówno w Alan Wake 2, jak i Quantum Break 2, ale w tym momencie nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli na to szansę.

Remedy pracuje obecnie nad grą zatytułowaną Control, mającą trafić do sprzedaży na PC, PS4 oraz Xboksa One w przyszłym roku.


Sprawdź także:

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?