Najlepsze gry pierwszej połowy 2016 roku


Dirian @ 14:16 18.07.2016
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Lipiec w pełni, a więc pół roku już za nami. Czas wybrać najlepsze gry, jakie zadebiutowały od momentu, gdy ostatni raz wznosiliśmy szampana żegnając stary i witając nowy rok!

Minęła połówka roku, więc pora zrobić krótkie podsumowanie. Ostatnich kilka miesięcy dla branży gier wideo było bardzo intensywnych - pojawiło się kilka świetnych tytułów, zapowiedziano nowe, mocniejsze konsole, zadebiutowała też kolejna generacja kart graficznych od firm AMD i NVIDIA (a następne modele są w drodze). W tym artykule podsumujemy nie tyle wydarzenia na rynku, bo na to przyjdzie pora przy okazji wieńczącego rok MG Awards, ale najlepsze gry, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich 200 dni - bo tyle kartek z kalendarza wyrwaliśmy póki co w 2016 roku.

Poniższa lista nie jest rankingiem - nie sugerujcie się kolejnością.


Oxenfree

Zaczynamy od nieco mniej głośnego tytułu, jakim jest przygodówka Oxenfree. Opowiada ona historię nastolatków, którzy wylądowali na tajemniczej wyspie, a tam z kolei przypadkowo otworzyli portal do świata koszmarów. Produkcja utrzymana jest w lekko horrorowej formułce, karmiąc gracza kolejnymi zagadkami i jednocześnie zachwycając unikatową oprawą wizualną.

  • Data wydania: 15 stycznia (PC), 31 maja (PS4)
  • Platformy: PC, PS4

The Division

Czego by nie mówić o The Division, to całkiem niezła gra. Może nie spełniła do końca naszych oczekiwań, ale walka na ulicach (a w najnowszym dodatku - także w podziemiach) okrytego chaosem wirtualnego Nowego Jorku przynosi sporo frajdy, szczególnie jeżeli znajdziemy zgraną paczkę. Niezły feeling strzelania, sporo ekwipunku do zebrania, całkiem ciekawe misje - po kilku mniejszych i większych aktualizacjach The Division jest propozycją wartą uwagi, tym bardziej, że gra wciąż żyje i przyciąga do siebie graczy.

  • Data wydania: 8 marca
  • Platformy: PC, PS4, XOne

Overwatch

Zostając w klimatach sieciowego strzelania, nie może zabraknąć tu Overwatch. Strzelanko-MOBA od Blizzarda okazała się strzałem w dziesiątkę, przyciągając do siebie nie setki, nie tysiące, a miliony graczy. Prosta w założeniach rozgrywka, kilkudziesięciu bohaterów z unikatowymi zdolnościami, przemyślana mechanika i to coś, co mają tylko gry od Zamieci. Może nie jest to tytuł dla każdego, ale jeżeli się wciągniecie, ciężko będzie zrezygnować!

  • Data wydania: 24 maja
  • Platformy: PC, PS4, XOne

Sprawdź także:

DOOM 2016

Premiera: 13 maja 2016
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Czwarta odsłona pierwszoosobowej strzelanki osadzonej w dalekiej przyszłości, która podbiła serca graczy w 1993 roku i wielce przyczyniła się do dynamicznego rozwoju gatu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:30, 19.07.2016
Prócz Krew i Wino ogrywam obecnie Far Harbour i po 10h grania mogę powiedzieć, że dodatek jest świetny.
0 kudosJackieR3   @   07:40, 19.07.2016
Muszę sobie gdzieś zapisać żeby pamiętać o takich orginalnych pozycjach jak Layers Of Fear czy Firewatch.
0 kudosnovy13   @   10:03, 19.07.2016
Ja z tytułów tegorocznych to jedynie Krew i wino oraz Samorost poza tym po bardzo dobrym roku 2015 ten rok jest dla mnie dużo słabszy jeśli chodzi o premiery dobrych gier.
0 kudossebogothic   @   09:02, 23.07.2016
Uncharted 4 grą roku bez dwóch zdań.