Thief (PS4) - okladka

Thief (PS4)

Premiera:
25 lutego 2014
Premiera PL:
28 lutego 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (7)Gram (4)Ukończone (5)Kupię (3)

Opis Thief (PS4)
szewczu @ 20:43 13.06.2010
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Śr. długość gry: 22h 40min

+ czaswięcej

Thief 4 to kolejna odsłona znanego cyklu skradanek, której głównym bohaterem jest złodziej o imieniu Garrett. Facet zawsze wpada w jakieś tarapaty, przebywając w miejscu, w którym go być nie powinno - jak to złodziej. Nie inaczej jest tym razem.

Podczas jednego z włamań podsłuchuje dziwną rozmowę. Rozmowę, której nigdy nie miał usłyszeć. W rezultacie wpada w sam środek daleko idącej intrygi, której dyrygentem jest niezwykle charyzmatyczny antagonista, próbujący, jak to zwykle bywa, w niecny sposób zjednać sobie serca i umysły narodu. Chce po prostu władzy absolutnej. Garrett nie jest zbyt chętny by rzucać się na ratunek światu, ale ostatecznie nie ma nic innego do roboty.

Najważniejszym elementem produkcji jest oczywiście skradanie się. Protagonista nie jest wojownikiem, a jedynie wątłym złodziejem, a w związku z tym nie jest w stanie poradzić sobie z większą grupą oponentów, idących na niego frontalnie. Walczy zatem w cieniu, stara się podchodzić wrogów i eliminować ich jednego za drugim, zamiast toczyć otwarte boje. Najlepszym pomocnikiem w tym przypadku okazują się łuk, miecz i noże. Ten pierwszy jest szczególnie przydatny, albowiem Garrett posiada wiele różnych strzał, a każda o innym zastosowaniu. Jedna zadziała jak pułapka, druga odciągnie uwagę nieprzyjaciela, trzecia może ugasić płonącą pochodnię, a czwarta posłuży po prostu do zabijania nieprzyjaciół.

Producenci Thief 4 stawiają na skradanie, ale w sytuacji krytycznej będziemy się w stanie bronić. Posłuży do tego umiejętność nazwana Skupieniem. Po jej odpaleniu czas spowalnia, a na ciałach wrogów pojawiają się specjalne znaczniki, ukazujące wyjątkowo wrażliwe miejsca. W ten sposób mamy szansę wyeliminować nawet kilkuosobowy oddział.

Thief 4 działa na nowoczesnym silnik graficznym, wykorzystującym możliwości konsol Xbox One oraz Playstation 4.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Thief (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSZketraB   @   17:22, 31.05.2013
Oby nowa część Thief 4 miała trochę w sobie wcześniejsze inne części Thief i żeby się szybko nie kończyła Uśmiech
0 kudosMarekkas013   @   17:41, 04.09.2013
Jestem tym zaciekawiony ponieważ grałem już w tą serię, ale niestety dawno i zbytnio nie pamiętam, ciekawi mnie to jak to będzie wyglądać...
0 kudosFox46   @   16:09, 26.02.2014
"Wersja na PS4 walczy o wyświetlanie grafiki z prędkością 30 klatek na sekundę, a liczba ta zmniejsza się regularnie podczas rozgrywki do poziomu 15-20. W niektórych miejscach, maleje jeszcze bardziej do wartości mniejszych niż 10."

Aha super nowa generacja wsteczne możliwości Szczęśliwy,
0 kudossebogothic   @   17:38, 26.02.2014
Nie wiem co ma do tego nowa generacja Zdziwiony Poirytowany To jest raczej partactwo twórców, nie powiesz mi chyba, że na PS3 i X360 nie zdarzały się schrzanione konwersje?
0 kudosremik1976   @   18:31, 26.02.2014
Fox jakby FPS spadał poniżej 20 klatek, to nie był byś w stanie grać. Przy 10, to już byłby prawie obraz statyczny. Chyba trochę przesadzasz z tymi spadkami FPS-ów. Puszcza oko Co do reszty to się zgadzam z moim przedmówcą. Nie można winić sprzętu za to, że ktoś nie umie zrobić gry na daną platformę, bo problem jest w grze, a nie w sprzęcie.
Dodaj Odpowiedź