Thief

ObserwujMam (74)Gram (16)Ukończone (29)Kupię (26)

Thief - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:25 lutego 2014
Premiera polska:28 lutego 2014
Producent:Eidos Studios
Wydawca:Square Enix
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja

Fabuła

Fabuła gry rozpoczyna się kiedy Garrett dołącza do swojej dawnej uczennicy, Erin. Oboje przyjęli bowiem realizację tego samego zlecenia od człowieka o imieniu Basso. Po drodze Garrett kradnie szpon Erin, gdy ta go nie widzi, ponieważ dziewczyna przeważnie korzysta z niego do zabijania strażników, a Garrett preferuje bezszelestne ich wymijanie.

Kiedy docierają na miejsce, do posiadłości Barona Northcresta, zdają sobie sprawę z tego, że w środku przebiega jakiś rytuał. Garrett ma złe przeczucia i postanawia się wycofać, jego partnerka jednak nie chce go posłuchać i decyduje się na to, aby dokończyć zlecenie. Pomiędzy dwójką dochodzi do szarpaniny, a dziewczyna w jej rezultacie spada w sam środek dobiegającego końca rytuału.

Dziewczyna niejako zawisa w powietrzu, pochwycona przez dziwną energię. Cześć budynku zaczyna się zawalać, uderzając Garretta i nokautując go. Gdy się budzi, dowiaduje się, że nie było go przez rok, a w tym czasie miasto zostało zaatakowane przez dziwną zarazę, a Baron je zamknął, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu.

W kryjówce Garrett natrafia ponownie na Basso, a ten prosi go, aby ukradł pierścień od mężczyzny zwanego Corneliusem, od niedawna nieżyjącego. Bohater skrada się więc do odlewni, w której palone są ofiary zarazy. Kiedy ma już pochwycić pierścień zostaje zauważony przez prawą rękę barona i ucieka. Po wykonaniu zlecenia Garrett ma przyjemność poznać niejakiego Oriona, człowieka prowadzącego batalię z tyranią barona. Ten zatrudnia naszego bohatera do kolejnej misji.

W jej ramach Garrett musi zakraść się do okolicznego domu uciech i skraść starożytną księgę. Przed wyruszeniem w drogę Garrett postanawia jednak zerknąć do kryjówki Erin, gdzie ma dziwne wizje. W nich rozpoznaje zakład dla obłąkanych, Moira.

W domu uciech Garrett znajduje wejście do starożytnej biblioteki, w której znajduje księgę i staje oko w oko z Generałem i jego ludźmi, podczas powrotu na powierzchnię. Niedługo potem dowiaduje się, że Basso został aresztowany i jest przetrzymywany w twierdzy Barona. Bohater musi się więc do niego dostać i uratować Basso. Przy okazji kradnie on zawartość sejfu Barona, a tam zostaje zaatakowany przez Generała. Ponownie udaje mu się uciec.

W swoim posiadaniu ma kawałek tajemniczego kamienia, który widział rok wcześniej podczas rytuału. Kamień pokazuje mu kolejną wizję Erin, ukazując ją całą i zdrową, ale pod wpływem mocy kamienia. Garrett, widząc to, rusza do zakładu dla obłąkanych, poszukując wskazówek co do tego, gdzie znajdzie Erin. Zamiast dziewczyny znajduje drugi kawałek kamienia i decyduje się na konfrontację z baronem.

Dochodzi do niej w samym centrum rewolucji wywołanej przez ludzi Oriona. Okazuje się, że Baron zamierzał wykorzystać kamień jako źródło energii, ale rytuał nie dobiegł końca, co sprawiło, że miasto opanowała zaraza. Okazuje się, że Orion jest bratem Barona (z lewego łoża) Aldousem, i wykorzystał on panujące zamieszanie do tego, aby pokonać swego rywala.

Garrett zdobywa ostatni fragment kamienia, a Baron go przegania. Protagonista dowiaduje się wówczas od Królowej Żebraków, że kamień musi zostać złożony, a jego moc utrzymywana w ryzach, nie tylko dla dobra Erin, ale także całego miasta. Garrett wyrusza do katedry, gdzie Orion używa Erin, aby uzdrawiać mieszkańców, nieświadomy, że 'lekarstwo' przemienia ich w monstra.

Gdy Garrett dociera na miejsce pojawia się Generał, a protagonista po raz ostatni się z nim ściera, gdy Orion ucieka z Erin. Garrett wyrusza wówczas za nimi, aż do kryjówki złoczyńcy, statku zwanego Dawn's Light. Tam Erin uwalnia moc kamienia, zabijając Oriona i atakując Garretta. Finalnie protagoniście udaje się uspokoić kobietę, a następnie złożyć kamień, co sprawia, że Erin wraca do normy.

Widzimy następnie nasz duet na statku oraz retrospekcję pierwotnego wypadku. Garrett stara się utrzymać Erin, nie dopuszczając do tego, aby wpadła w głębiny poniżej. Wysuwa mu się jednak z ręki, a on rzuca jej szpon. Następuje błysk, po czym Garrett budzi się na podłodze, a obok niego leży szpon, co wskazuje na to, że kobieta się uratowała. Niestety nigdzie jej nie widać.Tryby rozgrywki

Thief to gra przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Produkcja nie oferuje w związku z tym żadnych rozgrywek mutliplayer, skupiając się tylko na wątku fabularnym, podzielonym na szereg rozdziałów. Te następują jeden po drugim, a gracz nie ma wpływu na postępy. Rozgrywka jest bowiem w pełni liniowa.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 27 razy   ●   zmienił(a): 219574 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?