Zapowiedź Thief 5 już w przyszłym miesiącu?

Powstaje kontynuacja cyklu Thief. Zadebiutuje w okolicy premiery filmu.

@ 12.05.2017, 10:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Zapowiedź Thief 5 już w przyszłym miesiącu?

Jeśli liczyliście na to, że wydany w 2014 roku Thief nie będzie jedyną częścią odświeżonego cyklu sprzed lat, to mamy dobre wieści. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, kontynuacja prawdopodobnie trafi do sklepów w momencie, w którym w kinach pojawi się filmowa adaptacja marki.

Dobre wieści docierają do nas od ekipy Straight Up Films, pracującej nad obrazem opartym na grze Thief. Studio zaktualizowało swoją stronę internetową, wspominając o tym, że trwają prace również nad grą. W momencie pisania niniejszej wiadomości treść wpisu na owej stronie wciąż nie została usunięta, a czytamy w nim co następuje:

"Thief to pełna akcji opowieść, będąca kolejną wieloplatformową marką. Pierwotnie wydana w 1998 roku przez Eidos Interactive (Deus Ex), a obecnie publikowana przez Square Enix (Tomb Raider, Final Fantasy), seria Thief jest z nami przez 15 lat oraz 4 gry, bezustannie przyciągając lojalnych fanów oraz nowych graczy z każdą kolejną odsłoną".

"Przez wielu uważana za jedną z najlepszych gier w historii, piąta część obecnie powstaje, aby trafić do sprzedaży w towarzystwie filmu. Skąpany w świecie steampunku wykreowanego przez grę film stanowić będzie kolejny rozdział w życiu bohatera cyklu".

Film Thief zapowiedziany został w 2014 roku. Prawa do jego opracowania zdobyło studio Straight Up Films, a za scenariusz odpowiadają Adam Mason i Simon Boyes.

Co do gry, Eidos Montreal zapowiadał, że potencjalna kontynuacja ma szansę powstać, ale tylko wtedy, gdy część poprzednia sprzeda się na odpowiednim poziomie. Wszystko wskazuje na to, że tak się stało.

Oficjalnej zapowiedzi i być może prezentacji spodziewamy się w przyszłym miesiącu, podczas targów E3.


Sprawdź także:
Thief

Thief

Premiera: 25 lutego 2014
PC, PS4, XBOX 360, XBOX ONE, PS3

Thief 4 to kolejna odsłona znanego cyklu skradanek, której głównym bohaterem jest złodziej o imieniu Garrett. Facet zawsze wpada w jakieś tarapaty, przebywając w miejscu,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   11:30, 12.05.2017
Będzie filmowa adaptacja? Nie wierzę, że ten film będzie dobry.
0 kudospetrucci109   @   11:47, 12.05.2017
Fajnie, że będzie kolejna część "Thief'a".
Co do filmu myślę, że lepiej temat po prostu przemilczeć...
0 kudospawelecki96   @   20:31, 12.05.2017
Świetna wiadomość Szczęśliwy Odświeżony Thief miał mega klimat, chociaż fabuła pod koniec zaczynała mnie już nudzić. Czekam na więcej Szczęśliwy