League of Legends (PC) - okladka

League of Legends (PC)

Premiera:
06 października 2009
Premiera PL:
06 października 2009
Platformy:
Gatunek:
MMO / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (177)Gram (163)Ukończone (27)Kupię (5)

Opis League of Legends (PC)
Kawira @ 16:26 09.11.2009
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 203h 37min

+ czaswięcej

League of Legends jest grą Free2Play MMORPG nastawioną na starcia pomiędzy graczami. Gracz wciela się w rodzaj czarodzieja zwanego summonerem i prowadzi swoje oddziały przeciw wrogim magom.

Mogłoby się wydawać, że legiony są przewodzone bezpośrednio przez postać, ale tak nie jest. Przed bitwą wzywani są czempioni, którzy mają narażać swoje życie na czele kohort. Wybrać można spośród wielu typów dowódców, a każdy z nich zdobywa doświadczenie za kolejne starcia. Po zaznaczeniu odpowiedniego tytana wybiera się 2 umiejętności, których będzie mógł użyć w bitwie oraz zestaw run wzmacniających. Wszystko to daje dużą różnorodność oraz możliwość precyzyjnego stworzenia najbardziej interesującego buildu.

Mimo, że gra jest domyślnie nastawiona na walki pomiędzy graczami niczym w Demigod, to jednak można rozegrać pojedyncze scenariusze przeciwko AI. Sztuczna Inteligencja posiada różne stopnie zaawansowania do wyboru, zatem poćwiczyć mogą początkujący jak i wprawieni przyzywacze. Zaimplementowano standardowo rankingi, listy przyjaciół oraz najciekawszy element, czyli Ligę Czempionów. Aby do niej dołączyć, należy założyć drużynę z przyjaciółmi, a następnie zapisać się na turniej. Zwycięzcom przypadnie zaszczytny tytuł Legendy Czempionów.

Aby przyciągnąć jak największe grono męskie oraz damskie, League of Legends posiada grafikę 3D w stylu mangowym. Wykorzystano również cel-shading charakterystyczny dla takich MMO jak BattleForge, czy Splash Fighters. Szczegółowość tekstur nie jest najwyższych lotów, co istotnie zmniejsza wymagania gry oraz wagę klienta (ledwo ponad 500MB).

Dominacja

W drugiej połowie 2011 do League of Legends dodany został tryb rozgrywek nazwany Dominacja. Wraz z nim w grze udostępniono nową mapkę, Crystal Scar oraz model zabawy polegający na przejmowaniu i utrzymywaniu punktów kontrolnych. Dwie pięcioosobowe ekipy walczą o kontrolę nad taką samą liczbą strategicznych miejsc. Dodatkowo, w trakcie realizacji misji, gracze otrzymują co pewien czas tzw. dynamiczne zadania. Za ukończenie każdego z nich drużyna otrzymuje dodatkowe bonusy, niemniej jednak, droga do celu zawsze jest pełna niebezpieczeństw i konieczne jest improwizowanie.

Dominacja wprowadza do rozgrywki także garść nowych przedmiotów oraz zaklęć. Najciekawsze z nich to Ostrze Poszukiwacza dodające punkty życia oraz Jonowa Iskra, przywołująca błyskawice co cztery normalne ataki.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z League of Legends (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPinulka34   @   19:09, 03.07.2013
Cytat: Dam777
Polecam , bo gra wciągająca, ale jednak nerwy trzeba mieć mocne Szczęśliwy

Niekiedy mocniejsze niż stal, bo jak ma się złą passę dłużej niż to zamierzone to człowiek jest zdołowany każdą następną rozgrywką Szczęśliwy Przynajmniej ja to tak odczuwam. Z resztą bardzo dużo zależy od składu i porozumienia w teamie, samemu się nie wygra całej rozgrywki kiedy reszta ignoruje prośby i polecenia, które dużo mogą wnieść i przechylić szalę zwycięstwa.
0 kudosKetny123   @   18:21, 20.11.2013
Ja tam nie jestem jakimś fanem LOL'a... Ale dobra gra ok chociaż wolę sobie jednak w metka poharatać przepraszam jeżeli kogoś to obrazi ale nie czepiajcie się mnie mam swoje zdanie.
0 kudoshunter   @   10:21, 10.05.2014
ZE CO? O moj Boze jak mozna LoL'a do metina :<
0 kudospawelecki96   @   22:46, 29.07.2014
Jak nigdy nie lubiłem niczego, co ociera się o multi, tak LoLa polubiłem Uśmiech Dużo zależy, na jakich ludzi się trafi. Z fajną ekipą nawet przegrywanie sprawia jako-taką frajdę, ale jak się trafi team debili to klękajcie narody...
0 kudoskendurek   @   03:43, 14.12.2014
Witam Uśmiech gram w LOLa od drugiego sezonu i przestać nie potrafię Dumny Dumny na prawdę dobrze zrobiona gierka i wciąż nowe rzeczy się pojawiają Uśmiech polecam fanom tego typu gier Uśmiech
0 kudosixau2   @   12:41, 13.02.2015
Są gry podobne ale nie Polskie trudniejsze ;/
0 kudosKetny123   @   16:31, 01.06.2015
Pół roku temu zaczołem grać. Bardzo dużo grałem zresztą całkiem nieźle (gold) i nie żałuję. Jedyne co mnie wkurza to to że pełno dzieci i trollów gra w wyższych dywizjach mniej ale nadal są. 2 rzecz to dość wysoka cena rp i to że kiedy riot wypuszcza nową postać to kosztuje sporo ip (nie pamiętam dokładnie ile ale powyżej 7000) a za rp taka sama cena co znaczy tylko o tym że riotowi bardzo zależy na kasie z naszych portfeli.
0 kudosQuinto   @   12:13, 18.04.2016
Zdecydowanie jedna z najlepszych gier. Warta uwagi ponieważ Riot cały czas wprowadza nowe aktualizacje, postaci jest już chyba grubo ponad 100, a z każdym sezonem wprowadzane są naprawdę spore zmiany, które czasem bardzo wpływają na rozmaitość rozgrywki. Szczerze polecam każdemu, kto jeszcze nie miał okazji zagrać.
0 kudosLunarBird   @   15:16, 03.08.2016
Cytat: Ketny123
kiedy riot wypuszcza nową postać to kosztuje sporo ip (nie pamiętam dokładnie ile ale powyżej 7000) a za rp taka sama cena co znaczy tylko o tym że riotowi bardzo zależy na kasie z naszych portfeli.

Tak, ale to nie ma znaczenia. Znający temat wiedzą, że postacie najdroższe w LoLu wcale nie są najsilniejsze. A na pewno nie najbardziej odpowiednie dla początkującego gracza.

Taki Ryze żeby daleko nie szukać wcale jakiś specjalnie drogi nie jest, a we wprawnych rękach potrafi kosić jak diabli. Morgana od niepamiętnych czasów wdeptuje pozostałe supporty w ziemię a też jakaś potężnie droga nie jest.

Nie chodzi o to,żeby wydawać IP na nowo wypuszczoną postać, bo nawet jeśli chwilowo jest mocna - potem ją nerfią i ci co ją kupili zostają z ręką w nocniku. Pamiętam jak dziś jak braciszek wydał kasę na Aatroxa a potem Riot go znerfił i skończyło się szpanowanie. Nie warto się śpieszyć.
Cytat: Quinto
Warta uwagi ponieważ Riot cały czas wprowadza nowe aktualizacje, postaci jest już chyba grubo ponad 100, a z każdym sezonem wprowadzane są naprawdę spore zmiany, które czasem bardzo wpływają na rozmaitość rozgrywki.

Dokładnie odwrotna sytuacja jak w takiej na przykład Docie, gdzie jedna sfeedowana postać potrafi zniszczyć cały przeciwny team, a stuny potrafią trwać minutę więc równie dobrze mogłyby od razu zabijać. W LoLu nie ma takich sytuacji. Choćbyś nie wiem jak się sfeedował, sam gry nie pociągniesz. Teamwork to podstawa.
Cytat: Pinulka34
Cytat: Dam777
Polecam , bo gra wciągająca, ale jednak nerwy trzeba mieć mocne Szczęśliwy
Niekiedy mocniejsze niż stal, bo jak ma się złą passę dłużej niż to zamierzone to człowiek jest zdołowany każdą następną rozgrywką Szczęśliwy Przynajmniej ja to tak odczuwam.

Warto generalnie pamiętać o poleceniu /ignore na chacie. Jak ktoś się czepia, nie dyskutujemy z pacanem tylko go wyciszamy i robimy swoje. A jak przegrywamy to nie zwalamy na noob team, tylko zastanawiamy się, co zrobiliśmy nie tak.

Warto też pamiętać o efekcie psychologicznym. Jeśli damy rady się odpowiednio sfeedować i zdominować oponenta na linii, to co prawda gry sami nie wygramy, ale przeciwnicy czasami o tym zapominają. Można napotkać sytuację, że przeciwny team się poddaje dobrowolnie pomimo,że spokojnie mieliby szanse wygrać.
0 kudosseth   @   14:58, 14.09.2016
Odnośnie nowych postaci. Jej posiadasz wszystkie postacie na swoim koncie polecam kupić Champion Shard w sklepie który daje ci "losowego" bohatera. Zresztą sposób bardzo opłacalny jesli masz wszystkich bohaterów tanich a pozostają Ci do wykupienia tylko 1300 w górę. Kupujesz, losujesz i jesteś zadowolony Uśmiech mówiąc prościej, w moim wypadku mając 99 bohaterów na 100 losuje mi bohatera którego nie mam. 6000 IP w kieszeni Uśmiech
Ja tak robię za każdy nowym bohaterem od czasu ukazania się tej magicznej opcji.

I jeszcze dodam tylko że poziom złota na eune to Silver na euw. Aktualnie wracam do platyny na West gdzie takową na eune wywalczylem po 20 meczach Uśmiech

Pozdrawiam
Secik
0 kudosLunarBird   @   17:57, 10.10.2016
Cytat: seth
Jej posiadasz wszystkie postacie na swoim koncie

A po co komu wszystkie postacie? Kupuje się wyłącznie te postacie, które ci pasują i zamierzasz nimi grać. Po to właśnie jest rotacja darmowych bohaterów by się mniej więcej zorientować.
Cytat: seth
I jeszcze dodam tylko że poziom złota na eune to Silver na euw.

Ostrożnie z generalizowaniem. Bywa z tym różnie.

Nie oceniałbym poziomu, natomiast trolling, fałszywe zgłoszenia i tym podobne historie to na EUW istna plaga. Do tej pory znana jest historia pewnego streamera grającego Ryze'em, którego gracze na EUW specjalnie i złośliwie reportowali za rzekome przewinienia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Co najśmieszniejsze Riot się na to nabrał i zbanował go. Koleś przeniósł się na EUNE i miał podobno spokój.

I nie, nie jest to ograniczone do wysokich dywizji bo mój brat był w Silverze na EUW, ale po wielu fałszywych reportach dostał tymczasowego bana i przeniósł się na EUNE. I tutaj jeszcze żadnego bana nie dostał.
0 kudosqqryq021   @   23:45, 01.01.2017
Niestety też słyszałem o takim sytuacjach. Przy takiej liczbie graczy nie ma co się dziwić, że nie mogą się przyjrzeć dokładnie każdej sprawie. Mógł się chłopak próbować odwołać, ale skoro nie chciał, to można i tak. https://onet.pl
0 kudosLunarBird   @   12:38, 20.01.2017
Cytat: qqgryq021
Mógł się chłopak próbować odwołać, ale skoro nie chciał, to można i tak.


I za parę dni byłyby następne fałszywe reporty, znowu by musiał się odwoływać i znowu czekać na decyzję. I znowu, i od nowa, i w kółko Macieju... Ile tak można i jaki w tym sens?

Możliwość odwołania się nie likwiduje w tym przypadku problemu. Problemem jest masowe nadużywanie raportów przez community danego serwera i pozwalanie na to przez Riot.

Na szczęście na EUNE nie wygląda to tak tragicznie. Może dlatego, że w Polsce kablowanie jest jednak zjawiskiem bardzo źle widzianym, dlatego raportów jest raczej za mało niż za dużo.

Gdybym chciał być złośliwy, zauważyłbym, że czasownik "kolaborować" nie bez kozery jest właśnie francuskiego pochodzenia...
0 kudoslogan23   @   22:16, 23.10.2017
Mam do oddania kod do League of Legends. Kto chętny to pisać do mnie w prywatnych wiadomościach.
Dodaj Odpowiedź