Sony zarabia coraz więcej na grach dedykowanych PC

W efekcie spółka zamiera coraz więcej inwestować w premiery na blaszakach. Nie zapomni jednak oczywiście o posiadaczach konsol PlayStation.

@ 27.05.2022, 15:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Sony zarabia coraz więcej na grach dedykowanych PC

Pisaliśmy niedawno o tym, że Sony chce zwiększyć swoją obecność na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Teraz mamy informację, która stanowi swoiste nawiązanie do decyzji Japończyków. Okazuje się bowiem, że komputerowe wydania gier PlayStation radzą sobie naprawdę dobrze.

Podczas ostatniej prezentacji dla inwestorów, Sony poruszyło kwestię wzrostu na PC. Z opublikowanych danych wynika, że w roku 2020 spółka zarobiła na grach dla blaszaków 35 milionów dolarów. W roku 2021 było to już 80 milionów dolarów, a w 2022 korporacja spodziewa się przychodów na poziomie 300 milionów dolarów. Jak widać, skok jest znaczący.

Sony ujawniło przy okazji dane dotyczące sprzedaży swoich największych komputerowych premier. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że najlepiej póki co poradziło sobie Horizon Zero Dawn. Rozeszło się ono w nakładzie bliskim 2,4 mln egzemplarzy. Następnie było God of War, które rozeszło się w liczbie 971 tysięcy kopii, a potem Days Gone, którym zainteresowało się 852 tysiące graczy. Wszystkie dane są do marca 2022 roku.

Na koniec wspomnieć trzeba jeszcze, że do 2025 roku Sony liczy na to, że mniej więcej połowa wszystkich premier spółki będzie na PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):