Premiery gier w styczniu 2022


Materdea @ 18:04 04.01.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Nie ilość, a jakość - takie motto towarzyszy otwarciu 2022 roku jeśli mowa o premierach gier. Styczeń bowiem nie obrodził, ale każdy z wymienionych w podsumowaniu debiutów zasługuje na Waszą uwagę - bez wyjątków!

Jakie premiery w styczniu, taki cały “gierkowy” rok… To powiedzenie akurat wymyśliłem; i mam nadzieję, że nie będzie to samospełniająca się przepowiednia. Choć zamiast ilości mamy jakość, to mimo wszystko nadchodzące miesiące zwiastują potok nowych oraz - miejmy nadzieję - dobrych gier, zaś styczeń 2022 r. jest wyłącznie rozgrzewką.

The Anacrusis - 13 stycznia


PC - Steam Early Access; Xbox Series X|S, Xbox One - Game Preview

The Anacrusis to kooperacyjna strzelanka na wzór ubiegłorocznych Back 4 Blood oraz Aliens: Fireteam Elite, w której zespół złożony z czterech graczy musi przeciwstawiać się kolejnym falom dziwnych kreatur.

Akcja gry przenosi gracza do uniwersum science-fiction, w którym ludzkość skolonizowała kosmos, a po kilku latach stagnacji i dobrobytu nawiązała kontakt z obcą cywilizacją. Niestety, kosmici nie okazali się być przyjaźnie nastawieni; zamiast tego hordy krwiożerczych i nieznanych form zaczęły zalewać kompleksy przez ludzkość zbudowane.

Grający wciela się w rolę członka czteroosobowego oddziału mającego walczyć z tymi monstrami. Rozgrywka pozwala obserwować wydarzenia z perspektywy pierwszoosobowej, a sam pomysł oraz wykonanie The Anacrusis przypominają kultowe Left 4 Dead.

God of War - 14 stycznia


PC

Niespełna cztery lata przyszło czekać posiadaczom komputerów osobistych na jeden z największych tytułów ekskluzywnych konsoli PlayStation 4 - God of War. Firma Sony ma plan mocniej wejść w PC-towy rynek, co widać m.in. po zaplanowanych na “blaszaki” premierach gier opracowanych pierwotnie z myślą o konsolach PlayStation i na nich ekskluzywnie dostępnych.

Komputerowe God of War nie będzie różniło się pod względem zawartości od oryginału z 2018 roku. Największymi zaletami posiadania nowych (a niebawem już starych, ponieważ w tym roku zadebiutować ma kontynuacja, God of War: Ragnarok) przygód Kratosa i jego syna, Atreusa, jest jeszcze lepiej wyglądająca oprawa wizualna. Twórcy z Sony Santa Monica oferują wsparcie dla wysokich rozdzielczości (4K), ostrych jak brzytwa tekstur, a także GTAO, SSDO oraz DLSS dla kart obsługujących technologię ray tracingu. Co istotne, God of War na PC będzie obsługiwał ekrany o dużej szerokości - 21:9.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   20:04, 04.01.2022
W tym miesiącu interesuje mnie tylko God of War. Uśmiech
1 kudospetrucci109   @   00:41, 05.01.2022
Słaby ten styczeń jak polski złoty 😅
0 kudosmrPack   @   10:54, 05.01.2022
Mnie za to interesują tylko nowe przygody w świecie Pokemonów Puszcza oko
0 kudosBubtownik   @   22:15, 07.01.2022
Rainbow Six: Extraction już czeka na dysku konsoli. Specjalnych oczekiwań nie mam bo w Siege nigdy nie grałem, a że Extraction wpada do GPU to można wypróbować. Najwyżej szybko się usunie, albo spędzi się kilkanaście godzin. Po za tym nic więcej w styczniu mnie nie interesuje.
2 kudosshuwar   @   07:19, 09.01.2022
Jedynie zainteresowała mnie seria Expeditions. Może kiedyś?
Cytat: petrucci109
Słaby ten styczeń jak polski złoty
Nie gadaj... umocnił się pod koniec grudnia. Euro z 4:70 spadło do 4:54 Uśmiech
Dodaj Odpowiedź