Wiedźmin i Cyberpunk dostaną komponenty sieciowe, choć będą one dodawane stopniowo

CD Projekt chce nadal rozwijać dwie najpopularniejsze marki w swoim portfolio. Kolejne ich odsłony mogą otrzymać jakąś funkcjonalność sieciową.

@ 30.11.2021, 15:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wiedźmin i Cyberpunk dostaną komponenty sieciowe, choć będą one dodawane stopniowo

CD Projekt RED specjalizuje się w grach fabularnych. Firma zamierza jednak wejść w najbliższym czasie także w komponenty sieciowe. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, aktywności online zarówno do marki Wiedźmin, jak i Cyberpunk będą dodawane stopniowo. Potwierdził to prezes spółki CD Projekt, Adam Kiciński.

"Pierwsza próba będzie czymś, z czego możemy wyciągnąć naukę, a potem dodać więcej i więcej, więc krok po kroku chcemy otworzyć drzwi na multiplayer", powiedział Kiciński w trakcie rozmowy z inwestorami. Potwierdził on również, że multiplayer zawita do obu najważniejszych marek studia, czyli Wiedźmina oraz Cyberpunka, choć nie będzie to początkowo nic szczególnie rozbudowanego.

"Planujemy dodać funkcjonalność sieciową do obu marek, włączając w to Cyberpunk. Nie ujawniamy jaka marka najpierw otrzyma multiplayer, ale pierwsze podejście będzie czymś, z czego możemy wyciągnąć nauki, a potem dodawać więcej i więcej, by krok po kroku otworzyć się na multiplayer, chcemy to zrobić stopniowo".

Warto podkreślić, że zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3: Dziki Gon niebawem zadebiutują w natywnych wersjach na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Pierwszy z wymienionych projektów powinien trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2022 roku, a drugi w drugim. Na razie nie mamy oczywiście konkretnych terminów.

Na koniec wspomnę, że CD Projekt niebawem zacznie pracę nad dwoma grami AAA równolegle. Chodzi oczywiście o kolejne odsłony serii Wiedźmin i Cyberpunk.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?