Half-Life 3 nie powstaje, Valve skupia się na Steam Deck

Valve znalazło kolejną wymówkę na to, by nie przygotowywać trzeciej odsłony serii Half-Life. Korporacja skupia się na nadchodzącej kieszonsolce.

@ 30.11.2021, 13:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Half-Life 3 nie powstaje, Valve skupia się na Steam Deck

Regularnie na naszych łamach piszemy o kolejnych doniesieniach dotyczących Half-Life 3. Co jakiś czas pojawiają się jakieś plotki na temat tego, że projekt powstaje, a Valve regularnie je dementuje. Tak też jest i tym razem. Valve postanowiło - tak na wszelki wypadek - uciąć wszelkie spekulacje na temat istnienia projektu.

Po premierze Half-Life: Alyx - oraz całkiem sporym sukcesie gry - gracze zaczęli z nadzieją patrzyć w przyszłość. Niestety wszystko wskazuje na to, że Half-Life 3 nadal nie jest opracowywane. Tak przynajmniej twierdzi znany insider, Tyler McVicker. W opublikowanym przez siebie wideo, McVicker uciął wszelkie spekulacje.

W opinii insidera Valve nie przygotowuje w tym momencie Half--Life 3. Skupia się zamiast tego na premierze Steam Deck - urządzenia, dzięki któremu w gry ze Steam będziemy mogli grać w praktycznie dowolnym miejscu. Valve sądzi, że kieszonsolka okaże się sporym sukcesem - większym, niż pierwotnie zakładano - i dlatego przekierowuje do niej wszystkie wolne ręce.

Co ciekawe, jedna z gier, mających podnieść zainteresowanie Steam Deck to projekt zwany Citadel. McVicker twierdzi, że to hybryda FPS'a i RTS'a, w której wykorzystano elementy z takich uniwersów, jak Half-Life, Left 4 Dead oraz Alien Swarm. Także i w tym przypadku są odniesienia do Gordona Freemana, jak widać.

Oczywiście wszelkie nowe informacje będziemy Wam przekazywać na bieżąco, a póki co pamiętajcie, że Steam Deck zadebiutuje w lutym 2022, po tym jak Valve opóźniło pierwotnie planowaną na rok bieżący premierę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?