CD Projekt RED rozważa elementy sieciowe dla Cyberpunk 2

Nowe przedsięwzięcie CD Projekt RED jest w tym momencie w fazie koncepcyjnej, a do końca roku powinno przy nim pracować mniej więcej 80 osób.

@ 22.01.2024, 16:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

CD Projekt RED rozważa elementy sieciowe dla Cyberpunk 2

CD Projekt RED przygotowuje w tym momencie dwie duże gry. Pierwszą jest czwarta część serii Wiedźmin, a drugą kolejna odsłona cyklu Cyberpunk. O obu produkcjach w tym momencie nie wiemy praktycznie nic, ale ponoć prace przy Cyberpunk 2 postępują dobrze. Projekt jest w tym momencie w fazie koncepcyjnej, a do końca roku będzie przy nim pracowało 80 deweloperów.

Wieści na temat stanu Cyberpunk 2 dotarły do nas w listopadzie minionego roku. Okazało się wtedy, że gra jest w fazie koncepcyjnej, co oznacza, że wciąż zbierane są pomysły na jej poszczególne elementy. Deweloping powoli się jednak rozkręca, o czym świadczą wypowiedzi twórców, którzy niedawno rozmawiali z ekipą Reutersa.

W trakcie konwersacji ze wspomnianą redakcją, prezes CD Projekt RED, Adam Badowski, powiedział, że sequel, który obecnie ma nazwę kodową Orion, powoli nabiera rozpędu, a do końca bieżącego roku będzie przy nim pracowało około 80 deweloperów. Co ciekawe, współprezes spółki, Michał Nowakowski, dodał że CDPR rozważa dodanie do projektu elementów sieciowych, choć oczywiście nie wdał się w żadne szczegóły.

Żeby było ciekawiej, to nie pierwszy raz kiedy CD Projekt RED mówi o multiplayerze w Cyberpunku. Jeszcze w 2019 roku ekipa ujawniła, że chce opracować całkowicie samodzielne doświadczenie w uniwersum gry, choć finalnie nic z tego nie wyszło. Możliwe, że założenia tego anulowanego projektu trafią teraz do Cyberpunk 2. Jego reżyserem jest Gabe Amatangelo, który odpowiada m.in. za dodatek Widmo wolności oraz łatanie podstawki od niezbyt udanej premiery.

Na koniec wspomnę, że w szczytowym momencie dewelopingu przy Cyberpunk 2 pracować ma nawet 350-500 osób. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty ich pracy.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosluki505   @   10:46, 25.01.2024
Zbędny element, niech się skupią na singlu;.