Grand Theft Auto VI bez trybu GTA Online? Rockstar chce się koncetrować na grach jednoosobowych?

GTA Online, stanowiące ważny składnik GTA V, może nie być dostępne w Grand Theft Auto VI, a przynajmniej nie zostanie ono podrasowane na potrzeby nowego projektu.

@ 16.02.2021, 19:36
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Grand Theft Auto VI bez trybu GTA Online? Rockstar chce się koncetrować na grach jednoosobowych?

Wiele wskazuje na to, że w Grand Theft Auto VI może zabraknąć trybu wieloosobowego. Studio odpowiedzialne za popularny cykl chce się prawdopodobnie skoncentrować tylko na grach jednoosobowych.

Po niedawnej telekonferencji dotyczącej dochodów w Take-Two Interactive, dyrektor generalny, Strauss Zelnick, omówił przyszłe plany swojej spółki. Powiedział on m.in. o tym, że Rockstar Games w najbliższym czasie skupi się przede wszystkim na grach przeznaczonych dla jednego gracza. Wspomniane studio chce po prostu kontynuować ogromny sukces Grand Theft Auto V, które ma "potężny singleplayer" i sprzedało się już w nakładzie grubo przekraczającym 100 mln egzemplarzy.

W ostatnim czasie Rockstar bardziej koncentruje się na treściach online niż na tych dla jednego gracza. Czy to się może zmienić wraz z premierą GTA 6? I co to oznacza dla GTA: Online, jeśli firma zmieni swoje podejście do doświadczeń singlowych, nieco zapominając o multiplayerze. Część graczy na pewno będzie z takiego stanu rzeczy zadowolona, ale nie zabraknie krytyków.

Chociaż Grand Theft Auto 5 miało fantastyczną kampanię dla jednego gracza, studio Rockstar nie przygotowało dla niej żadnych dodatków. W przypadku GTA Online rozszerzeń natomiast nie brakowało, a fani singla zastanawiali się czy kiedykolwiek będą mogli poznać dalsze przygody swoich ulubieńców. Tak jednak się nie stało i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Jak będzie w przypadku części szóstej? To pokaże przyszłość, ale pytanie do Was, czy chcielibyście, aby powstało GTA 6: Online?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   07:07, 17.02.2021
To jest słuszna koncepcja. Ja nawet żałowałem, że nie było DLC do GTA V. Multi mnie nigdy nie ciągnęło, a mapa gry miała jeszcze spory potencjał do wykorzystania.
0 kudosgajda1000   @   10:56, 17.02.2021
O! Kolejny fake news o GTA 6?
2 kudosfrycek88   @   19:49, 17.02.2021
Fake, nie fake. Mi się podoba. Wolę GTA jako grą solową, z DLC do singla.