Cyberpunk 2077 ma w sobie więcej z Wiedźmina 3, niż mogłoby się wydawać

Do takich wniosków dochodzi redaktor PC Gamera.

@ 26.11.2020, 13:02
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077 ma w sobie więcej z Wiedźmina 3, niż mogłoby się wydawać

Studio CD Projekt RED podczas tworzenia Cyberpunk 2077 niezbyt często wspominało o swoim poprzednim wielkim projekcie, grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak się jednak okazuje, Cyberpunk 2077 pod wieloma względami będzie czerpał z poprzedniego projektu rodzimego dewelopera.

Dziennikarz portalu PC Gamer miał okazję pograć w najnowsze dzieło CD Projekt RED i wyciągnął kilka wniosków, porównując grę właśnie do Wiedźmina 3. Podobno jest wiele elementów, które łączą oba dzieła, a Cyberpunk garściami czerpie z rozwiązań znanych z przygód Geralta.

I nie chodzi tutaj tyle o kwestie mechaniczne, co głębię rozgrywki czy rozbudowane misje, także te poboczne. Nie chcąc psuć Wam zabawy nie będziemy wdawać się w szczegóły, ale jedna z misji, jakie przetestował redaktor PC Gamera, przypomina pod względem złożoności i jakości słynną misję z Krwawym Baronem z Wiedźmina 3. Możemy spodziewać się więc świetnie wykreowanych postaci czy gry na naszych emocjach. 

Będziemy też najprawdopodobniej przywiązywać się do różnych postaci, z którymi podejmiemy współpracę w trakcie fabuły. Jedną z nich ma być znana z wcześniejszych materiałów Judy Alvarez, której poświęcono osobny wątek i liczne misje poboczne - po których wykonaniu (nieobowiązkowym), lepiej poznamy jej osobę.

Dziewczyna w trakcie zabawy wielokrotnie wpadnie w tarapaty i będzie przeżywać trudniejsze momenty, a my będziemy mogli zadecydować czy ją pocieszyć, czy zachować się jak zwykły dupek i powiedzieć coś w stylu "Daj spokój, ogarnij się".

Redaktor PC Gamera twierdzi również, że zwiastuny nie do końca dobrze oddają to, co czeka na nas w trakcie zabawy. Filmy promocyjne przeładowane są głównie gęstą akcją, a tymczasem Cyberpunk 2077 to także wiele spokojniejszych momentów, gdzie prowadzimy liczne dialogi. Te konwersacje, podobnie jak w Wiedźminie 3, są świetnie napisane i często przepełnione nie tylko emocjami, ale też rozmaitymi żartami, także sytuacyjnymi.

Podobnie jak w przypadku Geralta, tak i grając jako V będziemy mogli zadecydować jak nasza postać będzie wypadać w stosunku do innych napotkanych charakterów. Od nas będzie zależeć, czy będziemy traktować innych "miło", czy jednak postawimy na nieco bardziej agresywny sposób wyrażania emocji.

Cyberpunk 2077 to także cała masa pomniejszych, często zabawnych lub nawet zaskakujących interakcji z otoczeniem. Ponadto nie zabraknie tutaj licznych misji pobocznych, w których - znów na wzór Dzikiego Gonu - natkniemy się na wiele interesujących historii, zabawnych scenek, ale też ludzkich dramatów.

Premiera Cyberpunk 2077 już 10 grudnia. Gra dostępna będzie wówczas na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a za sprawą wstecznej kompatybilności także na PS5 oraz Xboksie Series X/S.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:49, 26.11.2020
To akurat dobrze ☺️ Dialogi i relacje z innymi postaciami zawsze były ogromną siłą Wiedźminów. Ufam, że w Cyberpunku będzie podobnie.