Kilka porad na problemy z GTA V na PC

PeCetowe GTA V nie zaczęło niestety najlepiej. Gracze bezustannie zgłaszają, że gra się nie włącza, a jeśli jakimś sposobem uda się ją dopalić, dość często potrafi się ona wyłączyć, nie dając jednocześnie żadnych konkretów dotyczących występującego błędu.

@ 14.04.2015, 16:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Kilka porad na problemy z GTA V na PC

PeCetowe GTA V nie zaczęło niestety najlepiej. Gracze bezustannie zgłaszają, że gra się nie włącza, a jeśli jakimś sposobem uda się ją dopalić, dość często potrafi się ona wyłączyć, nie dając jednocześnie żadnych konkretów dotyczących występującego błędu. Poniżej postanowiliśmy więc zebrać kilka najpowszechniejszych baboli i remediów na nie.

GTA V nie chce się zainstalować

Jeśli nie możesz zainstalować gry, a na ekranie zauważysz błąd informujący o tym, że "Usługa aktualizacji Rockstar jest niedostępna (code 1)", o znaczy że najprawdopodobniej w nazwie użytkownika Windows masz jakieś nietypowe znaki, najpewniej charakterystyczne dla naszego języka. W takiej sytuacji musisz stworzyć zupełnie nowe konto, z uprawnieniami administratora. Zmiana loginu niestety nie przynosi pożądanych rezultatów.

Co ciekawe, błąd ten pojawia się też np. w trakcie pobierania aktualizacji. Rockstar pracuje już jednak nad stosowną poprawką.

Problemy z Launcherem Rockstar Social Club

Specjalny launcher dla Rockstar Social Club jest kolejnym powodem licznych problemów, które pojawiają się w momencie próby włączenia gry. Dowiadujemy się wówczas, że nie powiodła się inicjalizacja Social Clubu, albo, że Social Club nie włączysz się ze względu na niekompletną instalację. W takiej sytuacji Rockstar zaleca ponowną instalację aplikacji. Trzeba się jednak upewnić, że GTA V nie działa w tle, a więc włączyć wykaz procesów w Windowsie i - w miarę potrzeby - zamknąć ten związany z grą.

Następnie należy spróbować włączyć grę jako administrator, zrestartować Steam oraz upewnić się, że mamy najnowsze sterowniki do karty graficznej oraz biblioteki DirectX.

Kilka porad na problemy z GTA V na PC
GTA V nie włącza się na laptopach

Jeśli macie laptopa i dostajecie informację o tym, że program GTA V launcher przestał działać, to więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Błąd najpewniej występuje wyłącznie na kartach graficznych firmy Nvidia.

Utrata pojazdów w GTA Online podczas przenoszenia ich z PS3 albo Xboksa 360 na PC

Jeśli przenieśliście swój profil GTA Online z PlayStation 3 lub Xboksa 360 na PC, ale nie graliście w GTA Online od grudnia 2013 roku, to proces może się nie powieść i stracisz niektóre samochody. Aby tego uniknąć włącz na chwilę GTA Online na starszej konsoli przed przeniesieniem danych. Pograj chwilę Online, a następnie wróć do głównego wątku fabularnego i poczekaj aż gra zapisze dane (zniknie pomarańczowa ikona w prawym dolnym rogu ekranu). Teraz możesz spokojnie transferować zapis.

GTA V nie instaluje się bo nie masz WIndows Media Playera

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz na komputerze zainstalowanego Windows Media Playera, musisz go wgrać. Wejdź do Panelu Sterowania, a tam do Programów i Funkcji. Następnie wybierz instalację programu.

Kilka porad na problemy z GTA V na PC
Kolejne błędy postaramy się dodawać w miarę, jak będą się pojawiać. Kończąc, chciałbym jeszcze zachęcić, abyście zerknęli na kody do GTA V na PC, jakie dodaliśmy przed dwoma dniami do naszego portalu. Może komuś się przydadzą, jak już odpali grę.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostagartgames   @   07:22, 15.04.2015
Cytat: kriss_stone
Siemanko
A grafikę macie NVIDIA ??
Ja też miałem ten problem i u mnie pomogło to :
Konflikt tego typu pojawia się w laptopach. Należy w menedżerze urządzeń wyłączyć kartę graficzną Nvidii, by działało tylko GPU Intela. Następnie włączamy grę i szybko uruchamiamy kartę Nvidii ponownie.


Niestety u mnie to nie działa mam kartę GeForce GT 740M. Teraz pobieram tego patcha z mega, może jak go dodam to będzie działać
0 kudostagartgames   @   08:38, 15.04.2015
Niestety pobranie patcha nic nie dało. Nadal launcher po chwili się wyłącza.
0 kudosSrakStar   @   20:18, 15.04.2015
Cytat: lolsus01
Pomocy mam media Playera a według gry go nie mam co mam robić?

Mam to samo i jest to niesamowicie irytujące. Mam nadzieję, że jutro nie będę miał problemów ze zwrotem pieniędzy w Media Markt. lolsus01 - my jesteśmy w najgorszej sytuacji, bo nawet nie możemy zainstalować gry, więc o jakiejkolwiek łatce nie ma co marzyć nawet. Trzeba po prostu oddać grę do sklepu, bo niby co mamy zrobić? Powyżej i na wielu portalach jest niby podane rozwiązanie... Co z tego jeśli dotyczy ono tylko i wyłącznie sytuacji w której ktoś ma wyłączoną opcję windows media player w funkcjach programów, a my ja mamy włączoną, gdy to piszę słucham sobie muzyki na windows media player, którego to instalator GTA 5 zobaczyć nie może...
0 kudosguy_fawkes   @   22:30, 15.04.2015
Cytat: SrakStar
am nadzieję, że jutro nie będę miał problemów ze zwrotem pieniędzy w Media Markt.
Gwoli ścisłości - sklep nie ma obowiązku przyjąć zwrotu, ponieważ jest to oprogramowanie, a tym bardziej - już rozpakowane i wykorzystane. Doradzam cierpliwość i poczekanie na stosowne patche. To nie pierwsza gra, która nie działa zaraz po premierze jak trzeba.
0 kudosSrakStar   @   23:53, 15.04.2015
Ale w jaki sposób jakikolwiek patch może zadziałać na instalator z płyt? Mam wysłać płytki do Rockstara? Musieliby by naprawić instalator i trzeba ściągnąć te prawie 60 giga, a wersja pudełkowa będzie bezużyteczna...
0 kudosguy_fawkes   @   00:01, 16.04.2015
To nic takiego niemożliwego - przecież na tej samej zasadzie instalujesz gry ze Steamworks. Najpierw odpala się Steam, następuje aktywacja, a dopiero potem płyty są używane jako źródło danych do instalacji.
0 kudosJackieR3   @   09:22, 16.04.2015
Cytat: guy_fawkes
To nie pierwsza gra, która nie działa zaraz po premierze jak trzeba.

I ciekawe że ludziska tego nie zauważają i w dniu premiery jakiejś gry walą do sklepów tak że mało ich nie poprzewracają. Zdziwiony
Sam nie wiem czy to wina pośpiechu producentów czy też usprawiedliwiając ich różnorodność konfiguracji komputerowych których nie są w stanie ogarnąć.
W każdym razie moja rada jest jedna-PRZECZEKAĆ. Uśmiech
0 kudosgronek16   @   13:58, 16.04.2015
Cytat: JackieR3

W każdym razie moja rada jest jedna-PRZECZEKAĆ. Uśmiech

No i tu masz racje. Pamiętam że jak wyszło GTA IV to po prostu nie mogłem wytrzymać aż w to zagram, ale zagrałem dopiero po jakimś 1.5 roku po premierze na PC(z jednej strony dlatego iż miałem naprawdę słaby komputer) a teraz nie żałuje bo przynajmniej przeczekałem te wszystkie błędy, patche itd. o których w sumie dowiedziałem się dopiero jak zacząłem grać, bo cały fan polegał na tym żeby sobie nic a nic nie spojlerować i dzięki temu miałem mega zaskoczenie jak już odpaliłem. Niestety z GTA V mi nie wyszło, widocznie nie przewidziałem że historia lubi się powtarzać, tu akurat nie o optymalizacje chodzi ale o sprzęt jaki trzeba mieć żeby to ładnie wyglądało.
0 kudosCortigo   @   21:01, 20.04.2015
Teraz to już chyba w standardzie że od razu mamy łatki do pobrania. Wiadomo każdego szlag trafia jednak lepiej uzbroić się w cierpliwość bo jeśli jest tyle błędów to kiedyś przy uruchomieniu gry możemy zostać poproszeniu o update i wtedy to będzie wnerw. Ogólnie fajny artykuł Uśmiech
0 kudosZenfu   @   14:20, 16.01.2016
Witam Was Wszystkich

Mam mały problem z social clubem po prostu jak właczam GTA V to ładuje sie dobrze robiłem również reinstala ale i tak nie pomogło
A ten problem polega na tym Odpalam normalanie gta V wczytuje sie mi wszystko gra aż do czasu gdy pojawi sie okienko Social Clubu czekam i czekam i nadal nic a powino byc jakies pobieranie aktualiacji czy coś w tym sensie a tu nic czekałem chyba 2h i nadal nic cały czas okienko jest puste żadnego obrazka z GTA V ani Aktulizacji może mi ktoś pomoże naprawde chciałbym sb pograć Szczęśliwy ale kurde za przeproszniem cały czas tak mam robiłem chyba reinsta z 2x i nadal nic Smutny pomoże ktoś BŁAGAM


z Góry Dziękuje Zenfu

Przepraszam za jakość Zdj
0 kudosdabi132   @   14:54, 16.01.2016
Pobierz aplikację dla GTA V z tego adresu: LINK
Polecam także skorzystać z porad na stronie pomocy technicznej Rockstara: LINK
0 kudosdabi132   @   19:33, 16.01.2016
Zaktualizowałeś sterowniki? DirectX? Microsoft Visual C++?
Dodaj Odpowiedź