Kolejne Darksiders i Red Faction dopiero za kilka lat? Nordic Games wciąż finalizuje transakcję z THQ

Po tym, jak w kwietniu bieżącego roku austriackie Nordic Games przejęło prawa do serii Darksiders i Red Faction, fani cyklów mogli poczuć nadzieję na kontynuację ulubionej marki.

@ 26.08.2013, 13:06
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Kolejne Darksiders i Red Faction dopiero za kilka lat? Nordic Games wciąż finalizuje transakcję z THQ

Po tym, jak w kwietniu bieżącego roku austriackie Nordic Games przejęło prawa do serii Darksiders i Red Faction, fani cyklów mogli poczuć nadzieję na kontynuację ulubionej marki. Niestety nie zapowiada się, abyśmy szybko zagrali w kolejne odsłony wspomnianych tytułów.

Problemów, które uniemożliwiają rozpoczęcie prac nad grami, jest przynajmniej kilka. Po pierwsze, firma wciąż finalizuje transakcję z THQ, co jak się okazuje - jest bardzo powolnym procesem.

"Zajmuje to więcej, niż się spodziewaliśmy, ponieważ w THQ nie zostało wiele osób. Pracuje tam może 5 ludzi, którzy zajmują się finansami i administracją. To sprawia, że ciężko dotrzeć nam do rzeczy, których potrzebujemy. Regularnie ich odwiedzam, żeby upewnić się co do tego, że otrzymamy wszystko co chcemy i co się nam należy." - mówi serwisowi Joystiq Reinhard Pollice, dyrektor ds. biznesowych i produkcji w Nordic Games.

To sprawia, że według Pollice'a, na Darksiders III możemy poczekać przynajmniej kilka lat. Jakby tego było mało, obecnie większym priorytetem dla firmy jest wydanie nowego MX vs. AT, bo podobno wspomniana seria cieszy się większym zainteresowaniem, niż przygody Jeźdźców Apokalipsy. Ponadto wydawca celuje w produkcję kontynuacji Titan Quest'a - ciepło przyjętego hack'n'slasha z 2006 roku.

Co ciekawe, dyrektor do spraw biznesowych w Nordic Games przyznał, że jego firma jest w dobrych relacjach z dawnymi członkami Vigil Games (twórcy serii Darksiders), więc istniałaby możliwość nakłonienia chłopaków do pracy nad kontynuacją cyklu, ale z uwagi na to, że większa część pracowników studia znalazła zatrudnienie w amerykańskim oddziale Crytek, współpraca staje się niemożliwa.

Kolejne Darksiders i Red Faction dopiero za kilka lat? Nordic Games wciąż finalizuje transakcję z THQ
Nordic Games, oprócz wyżej wymienionych marek, nabyło prawa także do serii Red Faction. Jak się okazuje - nie jest ona priorytetem dla firmy. Wszystko przez kiepską jakość dwóch ostatnich odsłon cyklu (Guerrilla i Armageddon). Firma woli więc dać graczom więcej czasu na odpoczęcie od rozpoczętej w 2001 roku marki, choć - jak przyznał Pollice - doszło do rozmów z jej byłymi twórcami ze studia Volition na temat ewentualnej współpracy.

Pollice nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy któraś z nowo nabytych marek powstaje na konsole nextgenowe, choć zaznaczył, że Nordic stale komunikuje się z Sony i Microsoftem, a także posiada dev kity. Wydawca jest więc przygotowany na tworzenie tytułów na nowe konsole, choć póki co Austriacy czekają na rozwój sytuacji na rynku, debiut i rozpowszechnienie PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Sprawdź także:
Titan Quest

Titan Quest

Premiera: 26 czerwca 2006
PC, MOB, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Titan Quest to kolejna gra z popularnego gatunku hack'n'slash, zapoczątkowanego przez serię Diablo. Podobnie jak w dziele Blizzarda, tak i tu naszym celem jest wykonywani...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostomekreg   @   13:16, 26.08.2013
Dopiero kończę "jedynkę", jeszcze "dwójeczka" przed mną więc mam czym wypełnić czas oczekiwania na następną odsłonę.
0 kudosKreTsky   @   14:05, 26.08.2013
Red Faction nie specjalnie mnie interesuje, ale na Darksidersa czekam z niecierpliwascia. Szkoda, ze przyjdzie jeszcze dlugo poczekac ;/
0 kudoswisniaboss   @   17:13, 26.08.2013
Na nowe Darksiders warto czekać. Mnie gra urzekła klimatem. Oprawa wizualna też an swój sposób wywierała bardzo dobre wrażenie. Udźwiękowienie na plus, no i postacie - naprawdę bardzo dobrze wykonane, wygląd i ich głosy były naprawdę epickie Uśmiech System walki i umiejętności też był całkiem dobry. Tak więc oby "trójeczka" okazała się jeszcze lepszą grą, niż poprzedniczki.
0 kudosomen89   @   17:23, 26.08.2013
ja też czekam na Darksiders 3, poprzednie części kończyłem w 2-3, pomimo wyniku ok. 25 godzin na każdą z nich, naprawdę wciągająca gra , ciekawa fabuła, postaci i system walki do tego otwarty świat, wg mnie to daje taki efekt, jedynie chciałbym poprawy grafiki ponieważ rozmazane tekstury na masce protagonisty nie wyglądają dobrze.
0 kudosMicMus123456789   @   17:59, 26.08.2013
Nie ma jak kupić marki, a później na nie narzekać ;p

Ja tam nie narzekam ani na Red Faction ani na Darksiders i jak dla mnie mogło by już wyjść Dumny Ale jeśli potrzebują czasu to spoko, grunt, żeby w ogóle kiedyś wydali kontynuację.
0 kudosRogi2   @   08:42, 27.08.2013
Ja co prawda w Darksaiders 2 grałem tylko raz ale ciągle obiecuje sobie , że to się zmieni .
Jedynymi mankamentami gry jakie znalazłem w grze trudno rozczytalne napisy oraz to , że niektóre misje dodatkowe się nie odpalają.
Co do Darksaiders 3 to trochę smuci czas oczekiwań ale czas oczekiwań między jedynką a dwójką wychodzi podobne i nie zaszkodził serii . Oby tu było tak samo.
0 kudosFox46   @   10:37, 27.08.2013
Nie wierze że MX vs. AT jest bardziej popularne od Darksiders chyba tylko w Ameryce, bo zapewne gra sprzedaje się bardzo słabo na świecie (MX vs. AT).

Co do Darksiders 3 to najwyżej pogramy w połowie Nowej generacji czyli tak w 2017 roku może.
Dodaj Odpowiedź