Premiery gier w sierpniu 2022


Materdea @ 11:03 03.08.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Sierpień - Saints Row. Nie jest to, broń Boże, klasyfikacja nadchodzącej przygodowej gry akcji od firmy THQ Nordic i studia Volition. Obie frazy zaczynają się na tę samą literę. Co prawda tak samo jak sezon ogórkowy; ten jednak odchodzi już chyba w niepamięć!

Sezon ogórkowy? A co to? Postpandemiczna rzeczywistość i nowe sposoby na zarządzanie zespołem spowodowały, że lato raz na zawsze zerwało z siebie łatkę okresu, w którym nic w branży się nie dzieje. W tym miesiącu mamy kilka naprawdę interesujących debiutów - nawet tych z gatunku AAA, czyli wysokobudżetowych.

Hard West II - 4 sierpnia


PC

Pierwsze Hard West trafiło na rynek w 2015 roku i okazało się całkiem przyjemną mieszaniną strategii czasu rzeczywistego z turowym systemem w stylu serii XCOM. Po kilku latach firma Good Shepherd Entertainment postanowiła zlecić przygotowanie kontynuacji, a jej produkcję poświęcić już innemu deweloperowi - Ice Code Games. Efekt kolaboracji niebawem będzie w sklepach.

Gracz wciela się w postać Gina Cartera, typowego wyjętego spod prawa rzezimieszka, który postanowił zrekrutować innych, jemu podobnych, i napaść na pociąg widmo przewożący federalne złoto. Okazało się jednak, że ta operacja nie przebiegła po ich myśli i teraz cały gang musi tułać się pomiędzy światem żywych a umarłych, szukając odkupienia dla swoich dusz.

Hard West II, podobnie jak poprzedniczka, miesza historyczne realia tzw. Dzikiego Zachodu, czyli zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych z XIX wieku wraz elementami fantasy. Rozgrywka nie odchodzi od pomysłów z pierwszej części, oferując XCOM-a w nieco innym settingu. Nasi kompani oferują odmienne umiejętności, pozwalając na różnorodne podejścia do kolejnych potyczek. Naszym głównym zadaniem zaś jest przemierzanie zróżnicowanych lokacji i walka z podstawianymi grupami oponentów.

Two Point Campus - 9 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Switch

Two Point Campus to kontynuacja wydanej w 2018 roku symulacyjno-ekonomicznej gry poświęconej kreacji własnej placówki medycznej - Two Point Hospital. Tym razem, zgodnie z tym, co mówi nam tytuł, akcja przenosi się ze szpitala do uniwersytetu.

Two Point Campus to reprezentant przeżywającego swoją drugą młodość gatunku city-builderów, w którym gracz wciela się w rolę quasi-boga, tworząc niemal od zera miasto lub - jak w tym przypadku - uniwersytecki kampus, zarządzając jego infrastrukturą i dbając o zadowolenie mieszkańców/rezydentów. W studiowaniu nie chodzi przecież tylko o naukę, prawda?

W grę wchodzi m.in. biblioteka, przestrzeń rekreacyjna, połączenia między wszystkimi budynkami, ich wystrój itd. Same budynki uniwersyteckie również podlegają naszej ingerencji: możemy stworzyć m.in. średniowieczny wystrój auli do nauczania historii czy nowoczesne laboratorium, w którym tworzy się roboty i inne zaawansowane formy elektrotechniki.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   13:15, 03.08.2022
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:03, 03.08.2022
Jestem religijną i cnotliwą osobą więc Świętych mam od dawna na liście życzeń. A poza tym Destroy All Humans przyciąga moją uwagę , nie grałam w jedynkę ale pomysł fajny -rozpieprzyć to nieudane dzieło ewolucji { stwórcy } Zadziorny
0 kudoszubal22   @   16:16, 03.08.2022
Cytat: mrPack
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko

Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.

0 kudosmrPack   @   17:37, 03.08.2022
Cytat: zubal22
Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.
P5 Royal dopiero w październiku, a SH2 chyba nie bez powodu zawiera elementy znane z Persony, więc to może w jakiś sposób pomóc Puszcza oko
0 kudosMgła   @   09:24, 04.08.2022
Przede wszystkim Hard West 2. Demo było wyśmienite. Dzięki odnawianiu się punktów akcji po zabiciu przeciwnika, można było poczuć się jak Clint Eastwood, który wychodzi do przeciwników na środek placu i wystrzeliwuje ich jak kaczki zanim oni w ogóle sięgną do kabury. Do tego gęsty klimat i przyjemna eksploracja pomiędzy starciami. Jeżeli cała gra będzie trzymać poziom dema to może być kandydatem na moją ulubioną grę tego roku.
Jestem zainteresowany również Thymesią, ale tutaj spodziewam się raczej średniaka. Jeżeli okaże się grą na poziomie chociażby Nioh to będę zadowolony.
0 kudosBarbarella.   @   09:47, 04.08.2022
Zainteresowałeś mnie tym Hard Westem .Wygląda to interesująco i klimatycznie .Trzeba by się zaznajomić z inną niż dotychczas grałam mechaniką rozgrywki . A jeszcze Jedynka jest do ogarnięcia. Ja też chcę się poczuć jak Clint Eastwood. Szczęśliwy
0 kudosMgła   @   13:26, 04.08.2022
Z tego co widzę to demo jest dalej dostępne więc każdy może przekonać się samemu czy warto czekać Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   13:42, 04.08.2022
Czyżby stare dobre czasy demówek wróciły ? Zdziwiony Fajne ale nie ciągnie mnie . Wystarczy mi kawałak gameplaya , opis gry i opinie graczy .Granie w wyciętą część gry to jakby kawałek spoilera jak dla mnie. Zresztą premierówki za poważne pieniądze i tak nie kupię więc dużo nie stracę w wypadku jeśli gra mi nie podejdzie.
2 kudosfrycek88   @   20:43, 18.08.2022
W tym miesiącu nie ma chyba nic ciekawego dla mnie. Saints Row jakoś specjalnie nie lubię. Dla mnie ta seria jest za bardzo głupia, reszta gier jest mi obojętna. będzie można nadrobić zaległości ze starszymi tytułami.
0 kudosMicMus123456789   @   14:47, 19.08.2022
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę Uśmiech
0 kudoslogan23   @   18:57, 19.08.2022
Cytat: MicMus123456789
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę

Daj znać, czy dorównuje poziomem, do poprzednich części.
Dodaj Odpowiedź