Premiery gier w sierpniu 2022


Materdea @ 11:03 03.08.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Thymesia - 18 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Thymesia to cRPG akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera - a nawet nieco z rzutu izometrycznego. Dzieło studia OverBorder osadzone jest w klimatach mrocznego fantasy.

Gracz wciela się w postać o imieniu Corvus - jego historia owiana jest tajemnicą. Protagonista posiada unikalne zdolności nawiązujące do kruków, w tym liczne ataki związane z posiadanymi przez niego pazurami czy piórami. Corvus jest ostatnią nadzieją królestwa Hermes, które po latach stosowania alchemii znalazło się na skraju upadku.

Rozgrywka Thymesia korzysta z popularnych współcześnie rozwiązań: dynamicznej walki, potężnych przeciwników w stylu soulslike i mrocznej atmosfery. Gracz dzięki kolejnym potyczkom zdobywa nowe punkty doświadczenia, przekuwane następnie w kolejne umiejętności specjalne, pozwalające nam walczyć z następnymi i coraz potężniejszymi przeciwnikami. Nieodłącznym elementem gatunku reprezentowanego przez Thymesię są ogromni bossowie.

Midnight Fight Express - 23 sierpnia


PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch

Midnight Fight Express to dość nieoczekiwany gość tego zestawienia - ta pozornie niewielka produkcja stworzona jest wyłącznie przez jedną osobę! I jakby było tego mało, to Polaka-rodaka - Jakuba Dzwinela.

W Midnight Fight Express wcielamy się w postać o imieniu Babyface - byłego gangstera, który przywrócony na "dobrą stronę mocy" przez tajemniczą sztuczną inteligencję rusza do walki z byłymi kolegami, by nie przejęli oni władzy nad futurystycznym miastem.

Rozgrywka tej nietuzinkowej produkcji to popularny niegdyś gatunek beat ‘em up - akcję obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego. Naszym zadaniem jest zaś, co nie powinno nikogo zdziwić, walka. Ta oczywiście jest na tyle satysfakcjonująca i wciągająca, że korzysta z dobrodziejstw realistycznego silnika odpowiadającego za fizykę, a także niezwykle rozbudowanego arsenału ciosów naszego protagonisty.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   13:15, 03.08.2022
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:03, 03.08.2022
Jestem religijną i cnotliwą osobą więc Świętych mam od dawna na liście życzeń. A poza tym Destroy All Humans przyciąga moją uwagę , nie grałam w jedynkę ale pomysł fajny -rozpieprzyć to nieudane dzieło ewolucji { stwórcy } Zadziorny
0 kudoszubal22   @   16:16, 03.08.2022
Cytat: mrPack
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko

Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.

0 kudosmrPack   @   17:37, 03.08.2022
Cytat: zubal22
Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.
P5 Royal dopiero w październiku, a SH2 chyba nie bez powodu zawiera elementy znane z Persony, więc to może w jakiś sposób pomóc Puszcza oko
0 kudosMgła   @   09:24, 04.08.2022
Przede wszystkim Hard West 2. Demo było wyśmienite. Dzięki odnawianiu się punktów akcji po zabiciu przeciwnika, można było poczuć się jak Clint Eastwood, który wychodzi do przeciwników na środek placu i wystrzeliwuje ich jak kaczki zanim oni w ogóle sięgną do kabury. Do tego gęsty klimat i przyjemna eksploracja pomiędzy starciami. Jeżeli cała gra będzie trzymać poziom dema to może być kandydatem na moją ulubioną grę tego roku.
Jestem zainteresowany również Thymesią, ale tutaj spodziewam się raczej średniaka. Jeżeli okaże się grą na poziomie chociażby Nioh to będę zadowolony.
0 kudosBarbarella.   @   09:47, 04.08.2022
Zainteresowałeś mnie tym Hard Westem .Wygląda to interesująco i klimatycznie .Trzeba by się zaznajomić z inną niż dotychczas grałam mechaniką rozgrywki . A jeszcze Jedynka jest do ogarnięcia. Ja też chcę się poczuć jak Clint Eastwood. Szczęśliwy
0 kudosMgła   @   13:26, 04.08.2022
Z tego co widzę to demo jest dalej dostępne więc każdy może przekonać się samemu czy warto czekać Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   13:42, 04.08.2022
Czyżby stare dobre czasy demówek wróciły ? Zdziwiony Fajne ale nie ciągnie mnie . Wystarczy mi kawałak gameplaya , opis gry i opinie graczy .Granie w wyciętą część gry to jakby kawałek spoilera jak dla mnie. Zresztą premierówki za poważne pieniądze i tak nie kupię więc dużo nie stracę w wypadku jeśli gra mi nie podejdzie.
2 kudosfrycek88   @   20:43, 18.08.2022
W tym miesiącu nie ma chyba nic ciekawego dla mnie. Saints Row jakoś specjalnie nie lubię. Dla mnie ta seria jest za bardzo głupia, reszta gier jest mi obojętna. będzie można nadrobić zaległości ze starszymi tytułami.
0 kudosMicMus123456789   @   14:47, 19.08.2022
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę Uśmiech
0 kudoslogan23   @   18:57, 19.08.2022
Cytat: MicMus123456789
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę

Daj znać, czy dorównuje poziomem, do poprzednich części.
Dodaj Odpowiedź