Premiery gier w sierpniu 2022


Materdea @ 11:03 03.08.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Marvel's Spider-Man - 12 sierpnia


PC

Marvel's Spider-Man to kolejny długo oczekiwany tytuł ekskluzywny z konsol PlayStation, który debiutuje na komputerach osobistych. Co ciekawe, pod koniec tego roku na posiadaczy popularnych “blaszaków” czekać będzie też debiut samodzielnego rozszerzenia o podtytule Miles Morales.

W Marvel's Spider-Man wcielamy się, oczywiście, w tytułowego superbohatera i ruszamy do walki ze złem, które pojawiło się w Nowym Jorku. Tytuł reprezentuje gatunek gier akcji, umożliwiając graczowi swobodną eksplorację otwartego otoczenia - i to w jeden z najefektowniejszych sposobów. Twórcy przygotowali je w taki sposób, aby dało się swobodnie go przemierzać i nie było miejsc nieosiągalnych.

Na potrzeby gry deweloperzy przygotowali alternatywne uniwersum, niezwiązane bezpośrednio z tym wykreowanym przez firmę Marvel. Peter Parker ma 23 lata, skończył edukację i znalazł pracę. Od dłuższego czasu jest Człowiekiem-pająkiem, co znaczy, że posiada niemałe umiejętności. Można rzec, że jest w swojej szczytowej formie, przynajmniej jeśli chodzi o fizyczną krzepę.

Way of the Hunter - 16 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Way of the Hunter to kolejna produkcja reprezentująca gatunek “nietypowych” symulacji - chociaż słowo nietypowych wzięte zostało w cudzysłów. Tak naprawdę w niedalekiej przeszłości, bo w 2017 roku, dostaliśmy podobną produkcję - theHunter: Call of the Wild. Tak - w Way of the Hunter chodzi o polowanie na dziką zwierzynę.

Fabuła tytułu od studia Nine Rock Games jest szczątkowa: oto posiadacz leśnej chaty (i jednocześnie naszej bazy, którą wypełniamy trofeami oraz modyfikujemy na własne potrzeby), myśliwy, rusza co dzień na kolejne polowania, by zdobywać nowe zwierzęta. Rozgrywka stanowi tutaj clou: realistyczne podejście do tropienia zwierzyny, wiernie oddane zachowanie broni palnej oraz ogólnej balistyki. Zadaniem gracza jest przede wszystkim wyśledzenie poszukiwanego ssaka, a następnie trafienie go. Jeśli zaś nie zginie on na miejscu, przejście do etapu śledzenia drogi jego ucieczki. Co ważne, eksplorowane otoczenie od początku jest w pełni dla nas otwarte - a jest to teren o wielkości blisko 140 kilometrów kwadratowych.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   13:15, 03.08.2022
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:03, 03.08.2022
Jestem religijną i cnotliwą osobą więc Świętych mam od dawna na liście życzeń. A poza tym Destroy All Humans przyciąga moją uwagę , nie grałam w jedynkę ale pomysł fajny -rozpieprzyć to nieudane dzieło ewolucji { stwórcy } Zadziorny
0 kudoszubal22   @   16:16, 03.08.2022
Cytat: mrPack
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko

Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.

0 kudosmrPack   @   17:37, 03.08.2022
Cytat: zubal22
Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.
P5 Royal dopiero w październiku, a SH2 chyba nie bez powodu zawiera elementy znane z Persony, więc to może w jakiś sposób pomóc Puszcza oko
0 kudosMgła   @   09:24, 04.08.2022
Przede wszystkim Hard West 2. Demo było wyśmienite. Dzięki odnawianiu się punktów akcji po zabiciu przeciwnika, można było poczuć się jak Clint Eastwood, który wychodzi do przeciwników na środek placu i wystrzeliwuje ich jak kaczki zanim oni w ogóle sięgną do kabury. Do tego gęsty klimat i przyjemna eksploracja pomiędzy starciami. Jeżeli cała gra będzie trzymać poziom dema to może być kandydatem na moją ulubioną grę tego roku.
Jestem zainteresowany również Thymesią, ale tutaj spodziewam się raczej średniaka. Jeżeli okaże się grą na poziomie chociażby Nioh to będę zadowolony.
0 kudosBarbarella.   @   09:47, 04.08.2022
Zainteresowałeś mnie tym Hard Westem .Wygląda to interesująco i klimatycznie .Trzeba by się zaznajomić z inną niż dotychczas grałam mechaniką rozgrywki . A jeszcze Jedynka jest do ogarnięcia. Ja też chcę się poczuć jak Clint Eastwood. Szczęśliwy
0 kudosMgła   @   13:26, 04.08.2022
Z tego co widzę to demo jest dalej dostępne więc każdy może przekonać się samemu czy warto czekać Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   13:42, 04.08.2022
Czyżby stare dobre czasy demówek wróciły ? Zdziwiony Fajne ale nie ciągnie mnie . Wystarczy mi kawałak gameplaya , opis gry i opinie graczy .Granie w wyciętą część gry to jakby kawałek spoilera jak dla mnie. Zresztą premierówki za poważne pieniądze i tak nie kupię więc dużo nie stracę w wypadku jeśli gra mi nie podejdzie.
2 kudosfrycek88   @   20:43, 18.08.2022
W tym miesiącu nie ma chyba nic ciekawego dla mnie. Saints Row jakoś specjalnie nie lubię. Dla mnie ta seria jest za bardzo głupia, reszta gier jest mi obojętna. będzie można nadrobić zaległości ze starszymi tytułami.
0 kudosMicMus123456789   @   14:47, 19.08.2022
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę Uśmiech
0 kudoslogan23   @   18:57, 19.08.2022
Cytat: MicMus123456789
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę

Daj znać, czy dorównuje poziomem, do poprzednich części.
Dodaj Odpowiedź