Premiery gier w sierpniu 2022


Materdea @ 11:03 03.08.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Saints Row - 23 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Markę Saints Row czeka spora przemiana - po zwariowanych, kolorowych i momentami naprawdę odjechanych przygodach nietuzinkowego gangu czas na nieco poważniejsze tony. Choć w miękkim reboocie, którym najnowsze Saints Row (już bez numerka lub podtytułu) jest nadal słowo “powaga” brana jest z dużym przymrużeniem oka.

Historia przenosi gracza do współczesnych Stanów Zjednoczonych - wcielamy się w Bossa (dosłownie) czteroosobowego gangu małoletnich absolwentów, których celem jest założenie profesjonalnej grupy przestępczej. Trafiamy do wzorowanego na Dziki Zachód południowego regionu USA; a dokładniej do fikcyjnego miasteczka Santo Ileso.

Rozgrywka oferuje wszystkie doskonale znane dla przygodowych gier akcji w otwartym świecie mechaniki. Od dynamicznych strzelanin, przez przejmowanie terenów, kończąc na wykonywaniu zwariowanych zadań i zarządzaniu nielegalnymi (i półlegalnymi) interesami. Nadrzędnym celem zaś jest zniszczenie pozostałych grup przestępczych i zdobycie korony króla podziemia.

F1 Manager 2022 - 30 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

W tym roku dostaliśmy już kolejną pełnoprawną grę spod szyldu F1 od studia Codemasters. Tą premierą jednak zmieniamy nieco punkt ciężkości rozgrywki, ponieważ F1 Manager 2022 - jak sama nazwa wskazuje - pozwala graczowi wcielić się w prawdziwego stratega własnego (lub wybranego z licencjonowanych z sezonu 2021/2022) zespołu, by poprowadzić go do mistrzostwa - zarówno w kategorii kierowców, jak i teamów ogólnie.

Rozgrywka F1 Manager 2022 ogranicza się do zarządzania, przesuwania wskaźników, oglądania tabelek i decydowania o bieżących sprawach zespołu. Na początku dobieramy sobie współpracowników o odpowiednich predyspozycjach i umiejętnościach, a następnie rozpoczynamy sezon wyścigowy. Do naszych zadań należy dosłownie wszystko: od ustawień bolidów przed startem, po wybory dotyczące kierowcy w trakcie samych zawodów (pit-stopy), przez decydowanie o budżecie, kończąc na personalnych roszadach.

Destroy All Humans! 2: Reprobed - 30 sierpnia


PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Studio Black Forest Games i firma THQ Nordic po dość ciepło przyjętym remake’u / remasterze (wszakże w gameplayu niewiele się zmieniło) pierwszej części stareńkiej przygodowej gry akcji Destroy All Humans! wracają z drugą odsłoną. Destroy All Humans! 2: Reprobed nie zmienia swojego modelu.

Produkcja to sequel do wydarzeń z pierwszej części. Gracz wciela się w kosmitę Crypto-138 - następcy Crypto-137 z "jedynki" - i podobnie jak jego poprzednik, ląduje na Ziemi. Tym razem jednak pod koniec lat 60. ubiegłego stulecia. Akurat, gdy w USA wchodzi w okres związany z rewolucją społeczną (dzieci kwiaty, hipisi) oraz kolejną fazę zimnej wojny ze Związkiem Sowieckim.

Rozgrywka również pozostała wierna materiałowi źródłowemu. Gameplay skupia się na realizacji zadań w kolejnych lokacjach będących miastami i miasteczkami ze Stanów Zjednoczonych. Same misje są osobnymi miejscówkami i przenosimy się pomiędzy nimi, gdy tylko wypełnimy wszystkie główne cele. Zabawa w dużej części sprowadza się do nieskrępowanej destrukcji napotkanych zabudowań i zabijana lub porywania ludzi - co czynimy bogatym arsenałem kosmity, w skład którego wchodzi m.in. telekineza czy strzelanie piorunami z pistoletu plazmowego.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   13:15, 03.08.2022
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   15:03, 03.08.2022
Jestem religijną i cnotliwą osobą więc Świętych mam od dawna na liście życzeń. A poza tym Destroy All Humans przyciąga moją uwagę , nie grałam w jedynkę ale pomysł fajny -rozpieprzyć to nieudane dzieło ewolucji { stwórcy } Zadziorny
0 kudoszubal22   @   16:16, 03.08.2022
Cytat: mrPack
Z listy na pewno interesuje mnie Saints Row.
W sierpniu jednak czekam najbardziej na Soul Hackers 2 (turowy jRPG należący do serii Shin Megami Tensei, premiera 26.08 na PS4, PS5, XO, XS, PC) Puszcza oko

Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.

0 kudosmrPack   @   17:37, 03.08.2022
Cytat: zubal22
Nie jesteś sam w tych oczekiwaniach Szczęśliwy
Tak się tylko zastanawiam, czy zapowiedź multiplatformowego wydania Persony 5 nie zepsuje nieco sprzedaży. No i nie ma co się oszukiwać, poza Japonią chyba tylko zapaleńcy czekają na premierę SH2.
P5 Royal dopiero w październiku, a SH2 chyba nie bez powodu zawiera elementy znane z Persony, więc to może w jakiś sposób pomóc Puszcza oko
0 kudosMgła   @   09:24, 04.08.2022
Przede wszystkim Hard West 2. Demo było wyśmienite. Dzięki odnawianiu się punktów akcji po zabiciu przeciwnika, można było poczuć się jak Clint Eastwood, który wychodzi do przeciwników na środek placu i wystrzeliwuje ich jak kaczki zanim oni w ogóle sięgną do kabury. Do tego gęsty klimat i przyjemna eksploracja pomiędzy starciami. Jeżeli cała gra będzie trzymać poziom dema to może być kandydatem na moją ulubioną grę tego roku.
Jestem zainteresowany również Thymesią, ale tutaj spodziewam się raczej średniaka. Jeżeli okaże się grą na poziomie chociażby Nioh to będę zadowolony.
0 kudosBarbarella.   @   09:47, 04.08.2022
Zainteresowałeś mnie tym Hard Westem .Wygląda to interesująco i klimatycznie .Trzeba by się zaznajomić z inną niż dotychczas grałam mechaniką rozgrywki . A jeszcze Jedynka jest do ogarnięcia. Ja też chcę się poczuć jak Clint Eastwood. Szczęśliwy
0 kudosMgła   @   13:26, 04.08.2022
Z tego co widzę to demo jest dalej dostępne więc każdy może przekonać się samemu czy warto czekać Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   13:42, 04.08.2022
Czyżby stare dobre czasy demówek wróciły ? Zdziwiony Fajne ale nie ciągnie mnie . Wystarczy mi kawałak gameplaya , opis gry i opinie graczy .Granie w wyciętą część gry to jakby kawałek spoilera jak dla mnie. Zresztą premierówki za poważne pieniądze i tak nie kupię więc dużo nie stracę w wypadku jeśli gra mi nie podejdzie.
2 kudosfrycek88   @   20:43, 18.08.2022
W tym miesiącu nie ma chyba nic ciekawego dla mnie. Saints Row jakoś specjalnie nie lubię. Dla mnie ta seria jest za bardzo głupia, reszta gier jest mi obojętna. będzie można nadrobić zaległości ze starszymi tytułami.
0 kudosMicMus123456789   @   14:47, 19.08.2022
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę Uśmiech
0 kudoslogan23   @   18:57, 19.08.2022
Cytat: MicMus123456789
Tylko Saints Row, pre-order złożony pozostaje czekać Szczęśliwy
Interesuje mnie jeszcze Destroy All Humans! 2, ale to później. Wpierw trza ograć jedynkę

Daj znać, czy dorównuje poziomem, do poprzednich części.
Dodaj Odpowiedź