Hard West (PC) - okladka

Hard West (PC)

Premiera:
18 listopada 2015
Premiera PL:
12 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (3)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Hard West (PC)
Dirian @ 01:42 02.11.2015
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 13h 30min

+ czaswięcej

Hard West to strategiczna gra turowa, przygotowana przez warszawskie studio CreativeForge Games.

Akcja tytułu toczy się na Dzikim Zachodzie w XIX-wieku, a twórcy inspiracje czerpali zarówno z popularnych westernów, jak i rozmaitych wierzeń (w grze występują elementy nawiązujące do magii czy satanizmu). Sama rozgrywka przypomina nieco serię XKOM - podczas walki chowamy się za osłonami, wykorzystujemy elementy otoczenia, itp. Studio zadbało o odpowiednie urozmaicenie potyczek, w efekcie czego wpływ na przebieg starć mogą mieć takie czynniki jak padające promienie słoneczne, oślepiające strzelca, czy też zagubiona kula, odbita rykoszetem od jakiejś powierzchni. Wymiany ognia, choć turowe, są z reguły dynamiczne i nie trwają zbyt długo.

Hard West podzielono na kilka około godzinnych scenariuszy fabularnych, napędzanych przez opowiadaną historię. Ta toczy się w różnorodnym otoczeniu - zarówno na pokrytych kurzem i gęstym piaskiem pustkowiach, jak i w typowych westernowych miasteczkach. Oprócz licznych strzelanin, gracze uczestniczą także w innych akcjach, jak chociażby napad na bank.

Gra cechuje się dynamiczną ścieżką dźwiękową a także nieco kreskówkową, choć utrzymaną w mrocznej konwencji, oprawą wizualną. 

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Hard West (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMatip50   @   20:00, 17.01.2016
Czy ktoś zna podobne gry jeśli chodzi o mechanikę? Bo przy tej produkcji świetnie się bawiłem.