MediEvil Remake (PS4) - okladka

MediEvil Remake (PS4)

Premiera:
25 października 2019
Premiera PL:
25 października 2019
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Akcja
Język:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (7)Gram (0)Ukończone (5)Kupię (0)

Opis MediEvil Remake (PS4)
Kawira @ 10:55 15.05.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 12h 16min

+ czaswięcej

MediEvil Remake to odświeżenie kultowej przygodowej gry akcji z 1998 roku - tytuł ukazał się wówczas jako tytuł ekskluzywny konsoli PlayStation. Tytuł łączący elementy przygodowe, zręcznościowe oraz platformowe powrócił na PlayStation 4 totalnie przebudowany, z nowym systemem rozgrywki oraz współczesną grafiką. Za odrestaurowanie produkcji odpowiada studio Other Ocean Interactive.

Główny bohater MediEvil to Daniel Fortesque. Postać jest nieboszczykiem i spoczywa w krypcie pod pewnym zamkiem. Po 100 latach zły czarnoksiężnik Zarok powraca i niefortunnie, za pomocą magii, budzi Sir Daniela. Rycerz postanawia zmazać blamaż związany ze śmiercią podczas rajdu na Gallowmere i zemścić się na zabójcach.

W MediEvil rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, podobnie jak miało to miejsce w oryginale. Gameplay wymaga od nas przechodzenia kolejnych poziomów, unicestwiając wrogów różnej maści za pomocą wielu dostępnych broni, którą albo odnajdujemy, albo kupujemy w przeznaczonym do tego miejscu. W grze odnosimy obrażenia które możemy podreperować poprzez odnajdywanie butelek z eliksirem życia i uzupełnianie ich w źródłach. Niekiedy musimy pogłówkować co zrobić, aby posunąć się w grze do przodu, gdyż aplikacja stawia przed nami łamigłówki logiczne o zróżnicowanym poziomie trudności.

Screeny z MediEvil Remake (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   21:31, 18.11.2019
MediEvil na PS4 ukończony. Świetny remake klasycznego hack'and'slasha. Początkowo byłem sceptyczny, choćby dlatego, że twórcy nie dodali do produkcji punktów zapisu w poszczególnych etapach czy choćby przy walkach z bossami. Ale powiem szczerze, że dzięki temu można doskonalić swoje umiejętności i mimo porażki wiemy co zrobić, aby za kolejnym razem zaliczyć etap. Graficznie tytuł wygląda świetnie. Widać, że deweloperzy nie poszli na łatwiznę, tylko wszystkie modele postaci stworzyli od podstaw, przez co wizualnie gra cieszy oko. Plus również dla Sony za pełną polską lokalizację. Głosy zostały dobrane odpowiednio dla postaci, więc dubbing również daje radę. Podsumowując MediEvil Remake jest tytułem wartym ogrania. Dla fanów pierwowzoru pozycja obowiązkowa.
0 kudosMicMus123456789   @   15:46, 19.11.2019
Cytat: dabi132
Początkowo byłem sceptyczny, choćby dlatego, że twórcy nie dodali do produkcji punktów zapisu w poszczególnych etapach czy choćby przy walkach z bossami.


Punkty zapisu akurat tu nie pasują. Etapy są dość krótkie, a walki z bossami proste. Najtrudniejszy boss to chyba te demony w lesie głównie przez tą ruchomą platformę. Dodatkowo często i gęsto możemy życie odnowić czy znaleźć flaszki z życiem.
0 kudosdabi132   @   09:22, 22.11.2019
Czy ja wiem, czy te demony były takie trudne do pokonania? Wystarczyło dwie włócznie żeby zabić jednego demona. Bardziej mnie wkurzały te strachy na wróble.
0 kudosMicMus123456789   @   20:38, 22.11.2019
Cytat: dabi132
Czy ja wiem, czy te demony były takie trudne do pokonania?


Ja poległem kilka razy na nich xD Strach na wróble dawał w kość przy pierwszym spotkaniu, na początku najlepiej działa zaklęty miecz, a później magiczny który jest mocniejszy.